top of page

Saugaus eismo stotelėse – patarimai, kaip saugiai elgtis kelyje


Š. m. rugpjūčio 17 – rugsėjo 3 dienomis Lietuvos miestuose ir miesteliuose veiks 62 saugaus eismo stotelės. Jose lauks Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai, kurie lankytojus konsultuos saugaus eismo tema, atkreips dėmesį į gatvėje tykančius pavojus ir būdus jų išvengti.


Saugaus eismo stotelėse apsilankę eismo dalyviai turės progą prisiminti, kaip saugiai elgtis gatvėje ar kelyje, pasikartoti svarbiausias kelių eismo taisykles. Saugaus eismo priemonių nespėjusiems įsigyti eismo dalyviams saugaus eismo specialistai ne tik primins apie saugumą kelyje, bet ir padovanos saugaus eismo priemonių (jų kiekis ribotas).


Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos laikinai vykdančio direktoriaus funkcijas Remigijaus Lipkevičiaus, saugaus eismo stotelėse laukiami visi, bet ypatingas dėmesys bus skiriamas pėstiesiems ir dviratininkams. Jie – pažeidžiamiausi eismo dalyviai, todėl visų pirma patys turėtų rūpintis savo saugumu ir jį užtikrinančiomis priemonėmis (pėstieji – atšvaitais, žibintuvėliais; dviratininkai – šalmais, liemenėmis ir pan.). Ne mažiau svarbu ir tvarkingas dviratis su priekyje baltos šviesos, gale – raudonos šviesos žibintais.


Akcija vyks artėjant naujiesiems mokslo metams. Ja siekiama atkreipti ir jaunųjų eismo dalyvių – mokinių – dėmesį į galbūt per vasarą primirštas kelių eismo taisykles: kaip saugiai pereiti gatvę, taisyklingai naudoti atšvaitus. Tikimasi, kad ši akcija taip pat padės tiek būsimiems pirmokams, tiek suaugusiesiems atrasti savo saugų maršrutą.


Parenkant saugaus eismo stotelių vietas, orientuotasi į mažesnius miestelius ir gyvenvietes, kuriose rečiau organizuojamos saugaus eismo akcijos, tačiau eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo pėstieji ar dviratininkai, yra sąlygiškai dažnesni. Taip pat įvertintas pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimo intensyvumas, atsižvelgta į lankomiausius objektus (savivaldybė, seniūnija, paštas, parduotuvė ir pan.).


Akcijos dalyvių prašoma paisyti visų būtinų ir aktualių Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytų saugumo reikalavimų: laikytis reikalaujamo atstumo nuo kitų asmenų, nesibūriuoti, dėvėti kaukes, prie saugaus eismo specialistų prieiti po vieną ir pan.


Akcijos „Saugaus eismo stotelės“ organizatorė – Kelių direkcija. Prie akcijos organizavimo taip pat prisideda savivaldybės, seniūnijos, bendruomenės, bendruomenių pareigūnai ir kt. Tokia akcija rengiama pirmą kartą.


Kur ir kada vyksta akcija „Saugaus eismo stotelės“, galima sužinoti, apsilankius Kelių direkcijos tinklalapyje http://lakd.lrv.lt/lt/eismo-sauga/akcija-saugaus-eismo-stoteles.


Vienas iš Kelių direkcijos veiklos tikslų yra įgyvendinti saugaus eismo valstybinės reikšmės keliuose valstybės politiką. Kelių direkcija šviečiamąją veiklą vykdo, atlikdama jai priskirtas funkcijas. 2019 m. Kelių direkcijos organizuotuose saugaus eismo šviečiamosios veiklos renginiuose ir akcijose apsilankė beveik 90 tūkst. žmonių.


Šviečiamoji veikla vykdyta visoje šalyje ir apėmė visas Lietuvos savivaldybes. Ja vairuotojai skatinami laikytis leistino ir visada rinktis saugų greitį, vairuodami nesinaudoti mobiliaisiais telefonais, nevairuoti apsvaigę, taip pat primenama, kad važiuojant visada reikia segtis saugos diržus, pėstiesiems aiškinama atšvaitų svarba, primenama, kaip taisyklingai juos naudoti ir kt. Rengiant šviečiamąsias akcijas, dėmesys skiriamas visoms eismo dalyvių grupėms (vairuotojams, keleiviams, pėstiesiems).

Comments


Kitos naujienos
bottom of page