top of page

Kada autobuso vairuotojas privalo keleiviams atidaryti priekines duris?


Apie koronavirusą ir jo sukeltą pandemiją jau visi seniausiai pamiršo, bet ne Vilniaus viešasis transportas. Pandemijos laikotarpiu vairuotojai neįleisdavo ir neišleisdavo keleivių pro priekines transporto duris, taip siekdami apsaugoti darbuotojus nuo plintančio viruso. Daugelis vairuotojų priekinių durų neatidaro iki šiol. Kodėl? Vilniaus viešasis transportas paaiškino, kuriomis situacijomis vairuotojai privalo atidaryti priekines duris.


Vilniaus viešasis transportas išskyrė kelias situacijas, kuomet keleiviams būtina atidaryti priekines duris. Visgi bendrovės atstovai pastebi, kad vadovautis ženklais ir taisyklėmis turi ne tik bendrovės darbuotojai, bet ir patys keleiviai.


„Per priekines transporto priemonės duris esant poreikiui turi teisę išlipti neįgalieji, keleiviai su mažamečiais vaikais, besilaukiančios moterys, senyvo amžiaus keleiviai. Esant pilnai transporto priemonei, keleiviai stotelėse išlaipinami ir pro priekines duris”, – sako Giedrė Buivydaitė, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ Komunikacijos ir rinkodaros vadovė.


Visais kitais atvejais keleiviai prieš transporto priemonei privažiuojant iki reikiamos stotelės turi pasiruošti išlipimui. Tai reiškia, kad jeigu autobusas ar troleibusas nėra pilni, keleiviai turi prieiti šalia išlaipinimo durų – visas, išskyrus pirmas, kurios yra arčiausiai vairuotojo. Visgi pasitaiko atvejų, kuomet keleivių įlaipinimas vyksta tik per priekines duris.


„Vairuotojas privalo stotelėse, kuriose numatytas įlipimas pro priekines duris, sustoti pagal nurodytą ženklinimą, keleivius įlaipinti tik per priekines duris, o išlaipinti keleivius tik įsitikinus, kad visi norintys važiuoti keleiviai jau baigia sulipti”, – sako bendrovės atstovė.


Visais kitais atvejais keleiviai yra prašomi lipti į transporto priemonę tik per galines ir vidurines duris.


Šaltinis: 15min.lt

Commentaires


Kitos naujienos
bottom of page