top of page

Keisis kelių eismo taisyklės: atsiras naujos vietos, kuriose bus draudžiama lenkti

Lietuvos vairuotojai, o taip pat ir pėstieji jau netrukus gali sulaukti šūsnies naujų Kelių eismo taisyklių pakeitimų. Siekiama, kad keliuose atsirastų dar vienas naujas ženklas, o kai kurie iš jų tiesiog panaikinti.



Susisiekimo ministerijos atstovai nusprendė tikslinti Vyriausybės nutarimo projektą „Dėl kelių eismo taisyklių patvirtinimo“. Pasak ministerijos, poreikis keisti KET atsirado po to, kai Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimus.


Todėl dabar siūloma numatyti ir kitus su eismo tvarka susijusius pokyčius, kurie, valdžios atstovų teigimu, turėtų užtikrini didesnį eismo saugumą, o taip pat leistų patobulinti eismo organizavimo būdus.


Kokių pokyčių sulauktų vairuotojai ir pėstieji?


Paviešintoje pažymoje įvardijami pagrindiniai KET pakeitimai, kuriais norima:

– viešajame eisme dalyvaujantiems vairuotojams drausti naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis. Išimtys galiotų, jei telefonai naudojami laisvų rankų ar transporto priemonės įrangos pagalba. Taip pat ir tuo atveju, kai telefonas yra pritvirtintas specialiame laikiklyje;


– nustatyti draudimą pėstiesiems judėti per dviračių pervažą; įtvirtinti, kad jei posūkis arba apsisukimas galimas iš vienos eismo juostos, sukdamas vairuotojas gali pasirinkti bet kurią važiuojamosios dalies, į kurią jis suka, eismo juostą;


– aiškiai nurodyti visas vietas, kuriose draudžiama lenkti. Taip pat norima dabartines KET taisykles papildyti informacija, kad lenkti draudžiama gyvenamosiose zonose, daugiabučių namų kiemuose, stovėjimo aikštelėse, dviračių gatvėse;


– atsisakyti nustatyto draudimo mokyti vairuoti asmenis gyvenamosiose zonose;


– patikslinti, kad transporto priemonės vairuotojas, įvažiuodamas į kelią iš gyvenamosios zonos, privalo duoti kelią juo artėjančioms transporto priemonėms, taip pat pėstiesiems, kurių judėjimo kryptį jis kerta;


– papildyti, kad gyvenamojoje zonoje dviračio vairuotojui netaikomas KET nustatytas reikalavimas važiuoti viena eile ir kuo arčiau eismo juostos dešiniojo krašto;


– jeigu atliekami tam tikri darbai, leisti važiuoti transporto priemonei su įjungtu oranžiniu švyturėliu veja, šaligatviu, pėsčiųjų ir (ar) dviračių taku, dviračių, skiriamąją juosta, pylimų ar iškasų šlaitais, grioviais, taip pat sustoti ar stovėti minėtose vietose.


Šiuo metu vairuotojams už naudojimąsi mobiliojo ryšio priemonėmis ne pagal taisykles gali būti skiriama bauda nuo 60 iki 90 eurų.


Atsirastų naujas ženklas, kai kuriuos naikintų


Ministerijos atstovai vardija, kad eismo dalyviai taip pat gali sulaukti tam tikrų pokyčių, susijusių su kelio ženklais.

Jeigu ministerijos teikiamus siūlymus patvirtintų Seimas, tokiu atveju būtų atsisakoma dviejų kelio ženklų Nr. 706 („Telefonas“) ir Nr. 725 („Lankytina vieta“).


Pastarojo pakeitimo, pasak ministerijos atstovų, būtina imtis dėl to, kad Lietuvoje buvo atsisakyta taksofonų paslaugos, o lankytinos vietos ir taip yra žymimos kelio ženklais „Krypties rodyklė į lankytiną vietą“ ir „Lankytinos vietos pavadinimas“.


Tačiau žadama, kad KET atsirastų naujas įspėjamasis ženklas „Raiteliai“. Teigiama, kad šis ženklas įspėtų apie kelio ruožą, kuriuo dažnai joja raiteliai ar vedami žirgai.


Be to, norima pakoreguoti kelio ženklų Nr. 334 ( „Stovėti draudžiama nelyginėmis dienomis“) ir Nr. 335 ( „Stovėti draudžiama lyginėmis dienomis“) išaiškinimą.


Tad po pakeitimų, kai ženklai Nr. 334 ir Nr. 335 bus naudojami skirtingose kelio pusėse, transporto priemonės iš vienos kelio pusės į kitą turės būti perstatamos tarp 19 ir 24 val., o ne 21 val., kaip yra iki šiol.


Pakoregavus laiką, kelio ženklai atitinkamu metu leistų vairuotojams statyti automobilius bet kurioje kelio pusėje.


Trečiadienį vyksiančio Vyriausybės posėdžio metu susisiekimo ministras Marius Skuodis turėtų pristatyti žadamus pakeitimus.


Jeigu Vyriausybė uždegs žalią šviesą minėtiems KET pakeitimams, jiems pritarti dar turės ir Seimas.


Šaltinis: TV3.lt



Kitos naujienos
bottom of page