top of page

Vairavimo instruktorė: kuo skiriasi automobilinės kėdutės ir kaip išsirinkti tinkamiausią (VIDEO)

Naudingais patarimais, kaip parinkti tinkamą kėdutę ir taisyklingai ja naudotis dalijasi vairavimo mokytoja Solveiga Dambrauskaitė-Bakutienė.Kėdučių rūšys

Visi vaikai iki 135 cm ūgio vežami turi sėdėti specialioje jų ūgiui ir svoriui pritaikytoje atitinkamos grupės automobilinėje kėdutėje. Jos yra skirstomos pagal vaiko svorį į penkias grupes. Tačiau prekyboje galima rasti ir „augančias“ kėdutes kurios apima kelias kategorijas ir tinka ilgesniam naudojimui.


Svarbu pasirinkti pagal tinkamos kategorijos kėdutę, nei per didelę, nei per mažą. Tinkamos kategorijos kėdutėje eismo įvykio metu vaikui bus užtikrinamas didžiausias saugumas. Vežti mažamečio vaiko prisegto suaugusiojo diržu, arba vos kelių metų vaiko pasodinto ant paaukštinimo skirto vyresniems vaikams- negalima. Eismo įvykio metu netinkamai prisegtas vaikas gali išslysti iš diržo ir patirti daugybinių sužalojimų.


Kokią automobilinę kėdutę rinktis?

Pirmiausiai reikia apsispręsti ar pirksite naują ar naudotą kėdutę. Renkantis naują parduotuvėje būsite ramūs jog kėdutė sertifikuota ir nedalyvavo eismo įvykyje, tačiau jei nuspręsite rinktis naudotą, pirkti turėtumėte tik iš patikimų rankų. Naudoti kėdutės kuri jau dalyvavo eismo įvykyje – negalima.


Kėdutės gali būti tvirtinamos automobilio saugos diržu arba isofix tvirtinimu. Abi sistemos yra saugios, tačiau laikoma jog isofix yra patikimesnė, nes leidžia išvengti žmogiškųjų klaidų atsirandančių tvirtinant saugos diržu. Pagrindinis skirtumas tarp šių sistemų tas jog kėdutę tvirtinamą saugos diržu galima įmontuoti kiekviename automobilyje, o isofix tik automobiliuose, kuriuose yra ši sistema. Tad prieš pasirinkdami isofix kėdutę turėtumėte įsitikinti jog ši sistema yra tame automobilyje kuriame ketinate vežti vaiką.


Vienas iš svarbiausių aspektų renkantis kėdutę yra kryptis į kurią yra nukreiptas vaiko veidas. Vaikai gali būti vežami prieš transporto priemonių judėjimo kryptį arba pagal – veidu į priekį. Nustatyta jog važiavimas veidu į galą yra kelis kartus saugesnis.


Dažniausiai daromos tėvų klaidos

Nors tėvai dažniausiai žino kaip tinkamai ir saugiai prisegti vaiką kėdutėje, tačiau ne retai skubėdami ir nesureikšmindami vaiko prisegimo svarbos padaro klaidų. Pavyzdžiui neįtempia tinkamai dirželių ir palieka per didelį laisvumą, prisega vaiką aprengtą žieminiais viršutiniais drabužiais, pamiršta išjungti oro saugos pagalvę, arba palieka pavojingų daiktų automobilio salone.


Kokios gali būti visų šių klaidų pasekmės pamatysite Solveigos pasakojime:Šaltinis: 15min

Comments


Kitos naujienos
bottom of page