top of page

Vėl važiuosime automagistralėmis greičiau: bet ar saugiau?
Sezoniniai Kelių eismo taisyklių pasikeitimai – važiuoti automagistralėse ir greitkeliuose bus galima greičiau, tačiau visada reikia rinktis saugų greitį, sakoma LAKD pranešime.


Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja apie sezoninius Kelių eismo taisyklių pasikeitimus: nuo balandžio 1 d. prasideda vasarinių padangų sezonas, didėja maksimalus leistinas greitis magistralėse ir greitkeliuose.


Reikalavimai padangoms nuo balandžio 1 d.


Nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Vairuotojai, kurie važinėja žieminėmis dygliuotomis padangomis privalo jas pasikeisti vasarinėmis iki balandžio 10-os dienos. Šiltuoju laikotarpiu rekomenduojamos vasarinės padangos. Prieš pradedant eksploatuoti šias padangas, būtina patikrinti jų protektoriaus gylį – minimali vasarinių padangų protektoriaus gylio riba – 1,6 mm, tačiau patariama rinktis padangas, kurių protektorius būtų 3-4 mm. Tokio gylio protektorius užtikrins, kad važiuojant per lietų automobilis nepradės akvaplanuoti, netaps nevaldomas ir nepradės slysti.


Motociklai, mopedai, triračiai


Taip pat primenama, kad nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. nebetaikomas draudimas eksploatuoti motorines transporto priemones ir jų priekabas, mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Atkreipiame dėmesį, kad mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.


Didėja leistinas maksimalus greitis


Dar vienas sezoninis pasikeitimas – magistralėse ir greitkeliuose didėja maksimalus leistinas greitis. Lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu. Greitis kituose keliuose su asfalto arba betono danga nesikeičia – išlieka 90 km/val. Kituose keliuose leistinas greitis taip pat išlieka nepakitęs – 70 km/val.


Pradedantieji vairuotojai (turintys iki 2 metų vairavimo stažą) magistralėse gali važiuoti 100 km/val., greitkeliuose – 90 km/val. o keliuose su asfalto ar betono danga – 80 km/val. greičiu.


Nors automagistralėse ir greitkeliuose maksimalus leistinas greitis didėja, tačiau visada svarbu pasirinkti saugų greitį, kuris būna mažesnis už leistiną maksimalų. Pasirinkdamas važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, ypač vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę, meteorologines sąlygas, taip pat eismo intensyvumą.


Šaltinis: 15min.lt

Comments


Kitos naujienos
bottom of page