top of page

Smalininkuose varžėsi jaunieji automobilių vairuotojai


Gegužės 12 d. Smalininkuose įvyko automobilių jaunųjų vairuotojų varžybos, kuriose savo žinias ir jėgas išmėgino 17–19 metų moksleiviai iš visos Lietuvos. Šios varžybos – Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ dalis.Varžybų tikslas - mokyti jaunuosius vairuotojus saugaus, atsakingo ir pagarbaus elgesio kelyje, tobulinti teorinius ir praktinius įgūdžius.


Varžybų metu dalyviai išbandė savo jėgas spręsdami pagal Kelių eismo taisykles (KET) paruoštus testus „Kahoot“ platformoje, suko galvą bandydami atsakyti į klausimus, paruoštus pagal realias keliuose nutinkančias situacijas, bei atsisėdę prie automobilio vairo, įveikė figūrinio automobilio vairavimo ir estafetės automobiliu rungtis.


Lietingos dienos nepabūgo 7 komandos, kurias sudarė keturi dalyviai ir komandos vadovas: Smalininkų technologijų ir verslo mokykla, Kuršėnų politechnikos mokykla, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, Vilkijos žemės ūkio mokykla, Vilkijos žemės ūkio mokykla, Alytaus r. Daugų Vlado Mirono mokykla, Raseinių technologijos ir verslo mokykla bei Kauno technikos profesinio mokymo centras. Taip pat varžybose nekomandinėje įskaitoje dalyvavo ir 4 mokiniai bei vadovai iš Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos bei Elektrėnų profesinio mokymo centro.


Mokiniams daugiausiai iššūkių kėlė realios situacijos keliuose – varžybų dalyviams buvo pateiktos tikros situacijos ir paprašyta nurodyti, kaip reikėtų elgtis įvairiose situacijose, kokia automobilių važiavimo eiga, ką būtina žinoti atsidūrus kelyje. Praktinėse užduotyse dalyviams sunkiau sekėsi parkuoti automobilį šonu, o lengviausiai įveikė užduotį „Estafetė“, kai vairuotojas turi nukabinti žiedą nuo stovo ir užkabinti jį kitoje vietoje.


Komandinės įskaitos laimėtojai:


I vieta – Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos komanda.

II vieta – Raseinių technologijos ir verslo mokyklos komanda.

III vieta – Vilkijos žemės ūkio mokykla.


Asmeninės įskaitos laimėtojai:


I vieta – Domantas Girdžius (Smalininkų technologijų ir verslo mokykla).

II vieta – Airidas Dubauskas (Raseinių technologijos ir verslo mokykla).

III vieta – Modestas Simanavičius (Raseinių technologijos ir verslo mokykla).


Džiaugiamės sulaukę tokio būrio dalyvių, norinčių prisidėti prie saugesnio elgesio kelyje ir pasiryžusių gilinti savo žinias bei lavinti įgūdžius. Dėkojame prisidėjusiems prie varžybų organizavimo ir įgyvendinimo.


Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti svetainėje www.saugusmokinys.lt
Comments


Kitos naujienos
bottom of page