top of page

Saugaus eismo konkurse „Šviesoforas“ finalas: nugalėtojais tapo tauragiškiai

Paskutinę pavasario dieną paaiškėjo pirmieji jau daugiau nei du dešimtmečius organizuojamo saugaus eismo konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ nugalėtojai. Pradinių klasių mokinių varžybose „Šviesoforas“ triumfavo Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos komanda – laimėtojai surinko beveik maksimalų konkurso užduočių taškų skaičių.


Lietuvos pradinių klasių mokinių konkursas „Šviesoforas“ yra sudėtinė konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ dalis. Šį renginį jau daugiau nei du dešimtmečius kiekvieną pavasarį organizuoja valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija kartu su partneriais Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos kelių policijos tarnyba.


„Rengdami konkursą mes stengiamės atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą bei tokiu būdu siekiame ugdyti jaunuosius eismo dalyvius, ypač pradinių klasių mokinius. Mūsų įsitikinimu, atsakingo ir pareigingo eismo dalyvio ugdymas prasideda dar vaikystėje, nes nuo mažų dienų suformuoti įgūdžiai ir žinios išlieka ilgam. Dalyvaudami jauniausiems mokiniams skirtose varžybose „Šviesoforas“ bei vyresniems mokiniams skirtose konkurso dalyse, mokiniai pasikartoja teorines žinias bei mokosi jas pritaikyti realiame eisme“, – teigia Kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius.


Dalyviai turėjo įveikti kelis konkurso etapus


Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ organizatoriai džiaugiasi, kad būtent pradinių klasių mokiniai konkurse dalyvauja gausiausiai. Pirmajame varžybų „Šviesoforas“ etape, kuris buvo organizuojamas nuotoliniu būdu, savo saugaus eismo žinias pasitikrino daugiau nei 45 tūkst. pradinių klasių mokinių iš 511 mokyklų iš visos Lietuvos.


Jiems patogiu metu mokiniai galėjo prisijungti prie konkurso vykdymo programos ir kompiuteriuose ar kituose išmaniuosiuose įrenginiuose spręsti varžybų testus. Kaip pasakoja konkurso organizatoriai, pirmame „Šviesoforo“ etape geresnį Kelių eismo taisyklių išmanymą parodė I–II klasių mokiniai – jie dažniau už III-IV klasių mokinius rinko maksimalius taškus. Tačiau antrame etape situacija pasikeitė – į priekį įsiveržė būtent trečiokai ir ketvirtokai.


Nuotoliniu būdu vykusiame antrajame konkurso etape mokiniai turėjo teisingai atsakyti į klausimus apie kelio ženklus. Šie klausimai daug sunkumų dalyviams nesukėlė. Kiek sudėtingesni varžybose „Šviesoforas“ dalyvavusiems pradinių klasių mokiniams pasirodė klausimai, kuriuose jie turėjo susipažinti su tikromis eismo metu nutinkančiomis situacijomis bei pasirinkdami teisingą atsakymą nurodyti, kaip iš tiesų reikėtų elgtis tokioje situacijoje.


Po antrojo konkurso etapo, penkios aukščiausius rezultatus savo regione pasiekusios mokyklos pateko į taip pat nuotoliniu būdu vykusį trečiąjį varžybų etapą. Geriausiai šiame „Šviesoforo“ etape pasirodė Žemaitijos regiono pradinių klasių mokiniai, pasakoja konkurso organizatoriai.


Varžybų finalas – unikaliame Saugėnų miestelyje


Konkurso finalas gegužės 31 d. vyko Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje ir jos prieigose įkurtame Saugėnų miestelyje. Saugėnai – tai pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvoje bei Baltijos šalyse edukacinė saugaus eismo erdvė, kuriose vaikai gali ugdyti bei stiprinti savo saugaus eismo įgūdžius ir bendrą supratimą apie keliuose galiojančias taisykles.


Į „Šviesoforo“ finalą patekusios pradinių klasių mokinių komandos rungėsi praktinėse ir teorinėse rungtyse: vertinami Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnų demonstravo savo žinias eidami per perėją reguliuojamoje šviesoforo perėjoje ir sankryžoje, demonstravo, kaip taisyklingai reikia užsidėti atšvaitus, sprendė KET užduotis, o Saugėnų miestelyje mokiniai skenuodami QR kodus atsakinėjo klausimus apie kelių eismo taisykles.


Finaliniame saugaus eismo varžybų „Šviesoforas“ etape dalyvavo dešimt geriausius rezultatus ankstesnėse konkurso užduotyse pademonstravusios mokinių komandos. Surinkusi net 44 taškus iš 45 galimų, pirmąją vietą pelnė ir varžybose triumfavo Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos komanda. Antroji vieta atiteko pradinių klasių moksleiviams iš Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos (43 taškai), trečioji - Šakių r. Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos komandai (41 taškas).


Nacionalinį mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ organizuoja valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija, konkursą vykdo viešąjį pirkimą laimėjusi komunikacijos agentūra UAB „coagency“.

Comments


Kitos naujienos
bottom of page