top of page

Prasidėjo Nacionalinis mokinių konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“!


Siekdami kuo daugiau įvairaus amžiaus vaikų supažindinti su saugaus eismo taisyklėmis, Lietuvos automobilių kelių direkcija kartu su partneriais Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos kelių policijos tarnyba organizuoja nacionalinį mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“. Šiame konkurse kasmet savo žinias ir įgūdžius išmėgina per 50 tūkst. moksleivių iš visos Lietuvos mokyklų.


Konkurse dalyvauti kviečiami įvairaus amžiaus 1–12 klasių mokiniai, kurie, priklausomai nuo savo amžiaus grupės, gali dalyvauti skirtingose konkurso dalyse. Pradinių klasių mokiniai jau dabar kviečiami registruotis į populiariausią konkursą „Šviesoforas“, kuris kasmet sulaukia apie 40 tūkst. dalyvių. 11–14 m. mokiniai raginami registruotis į jauniesiems dviračių vairuotojams skirtas varžybas „Saugus ratas“, 15–18 m. moksleiviai kviečiami savo jėgas ir įgūdžius išbandyti mopedų ir motociklų vairuotojams skirtame konkurse, o 17–19 m. jaunuoliai – jaunųjų automobilių vairuotojų varžybose.


Šių metų konkursas dalyvius pasitiks atsinaujinęs, tačiau išlaikęs aktualiausias savo tradicijas. Dalis šių metų konkurso etapų vyks nuotoliniu būdu balandžio–birželio mėnesiais, tačiau geriausiai pasirodžiusios komandos ir individualiai dalyvaujantys mokiniai bus kviečiami į finalinius etapus atvykti ir juose dalyvauti gyvai. Kaip ir kasmet, dalyviai turės atsakyti į jo kelių eismo taisyklių suvokimą atskleidžiančias teorines užduotis, tarp kurių ir klausimai apie vaikų ir jaunuolių tarpe smarkiai populiarėjančią transporto priemonę – el. paspirtuką. Be to, dalyviai turės atsakyti ir į su riedučiais ar riedlentėmis susijusius klausimus bei paaiškinti, kokių kelių eismo taisyklių turi laikytis kiekvienas pėsčiasis.


Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti mūsų svetainėje.


Nacionalinį mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ organizuoja VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija su partneriais; konkursą vykdo viešąjį pirkimą laimėjusi komunikacijos agentūra UAB „coagency“.


Comments


Kitos naujienos
bottom of page