top of page

Pradedantieji vairuotojai – skaičiai vis pozityvesni, bet vertėtų galvoti apie savo ateitį


Pirmaisiais vairavimo metais itin dažni automobilio įlenkimai ar įbrėžimai, Lietuvos kelių policijos tarybos duomenimis, nuo šių metų pradžios iki liepos mėnesio jau fiksuota daugiau nei 120 įvykių, kuriuos sukėlė pradedantieji vairuotojai. Nors įvykių mažėja, „Lietuvos draudimo“ ekspertai atkreipia dėmesį, kaip svarbu tinkamai pasirinkti draudimo apsaugą draudžiantis pirmą kartą ir nesinaudoti tėvų bei senelių siūlomomis paslaugomis.


Yra nemažai reikalavimų, kurių būtina laikytis vairuotojams, o pirmuosius dvejus metus jų dar daugiau, nes trūksta praktikos ir neišvengiamai kyla nelaimingų įvykių skaičiai.


„Pradedantieji vairuotojai dažniausiai eismo įvykius sukelia dėl nesaugaus greičio, neįvertina netinkamų oro bei kelio sąlygų, pasirenka netinkamą atstumą iki kitos transporto priemonės. Dažniausiai nelaimingi nutikimai fiksuojami sankryžose, tačiau nereikia pamiršti ir užmiesčio kelių – ten įvykių taip pat netrūksta. Smulkūs eismo įvykiai dažni stovėjimo aikštelėse, daugiabučių kiemuose“, – komentuoja „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis.


Kaip teigia ekspertas, natūralu, kad mažiau patyręs vairuotojai greičiau išsigąsta, dar neturi patirties tam tikrose nepatogiose situacijose, nespėja laiku priimti teoriškai išmoktų sprendimų.


„Praktikoje visgi nelaimingi nutikimai įvyksta greitai, netikėtai, todėl net jei laikytis Kelių eismo taisyklių būtina visiems vairuotojams, pradedantieji turėtų būti dar atidesni šiuo klausimu“, – sako Artūras Juodeikis.


Svarbu užtikrinti riziką


Renkantis privalomąjį vairuotojų civilinės atsakomybės draudimą, labai svarbu nurodyti, kas vairuos transporto priemonę. Artūras Juodeikis teigia, kad nepaisant to, ar tik savo automobilį vairuos naujas vairuotojas, ar sės prie, pavyzdžiui, tėvų automobilio vairo – svarbu pažymėti, kad reikalinga užtikrinti jaunų, be stažo esančių, vairuotojų riziką.


„Jei transporto priemonė bus vairuojama kelių asmenų, svarbu nurodyti ir mažiausią stažą turintį asmenį. Tai būtini duomenys, kad būtų tinkamai apskaičiuota draudimo rizika , kuri įvertinama ir pagal vairuotojo stažą. Kuo tikslesni pateikiami duomenys, tuo didesnė tikimybė, kad klientas ir jo automobilis bus apsaugoti nuo visų galimų rizikų “, – sako „Lietuvos draudimo“ ekspertas.


Artūras Juodeikis pabrėžia, kad naujasis vairuotojas turėtų galvoti apie savo paties ateitį. Tokiu atveju galbūt dar labiau juntamas atsakomybės jausmas vairuojant automobilį.


„Draudžiantis labiau patyrusių vairuotojų vardu, sutaupyti naujam kelių eismo dalyviui vargiai pavyks. Jis nekaups savo draudimo istorijos, jam pačiam vėliau įsigijus automobilį savo vardu, draudimo kaina išliks aukšta, nes niekur nebus užfiksuota, jog vairuotojas – drausmingas ir atidus kelių eismo dalyvis. Taip pat draudžiantis labiau patyrusių vairuotojų vardu ir padarius įvykį, naujasis kelių eismo dalyvis sugadins jų draudimo istoriją“, – teigia Artūras Juodeikis.


Auganti atsakomybė kelyje


Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenys rodo, kad eismo įvykių skaičius dėl pradedančiųjų vairuotojų kaltės mažėja – lyginant 2020 metų sausio-liepos mėnesius ir to paties laikotarpio 2021 metus matoma, kad įvykių skaičius sumažėjo 11 proc. „Lietuvos draudimo“ ekspertas teigia, kad šiems skaičiams įtakos gali turėti ir pandemija, todėl vertėtų stebėti kelių metų skaičius, nesikoncentruojant vien į šiuos.


„Pandemijos įtakos tikrai gali būti, tačiau visgi šie skaičiai yra išties džiuginantys – galime daryti prielaidą, kad jaunųjų eismo dalyvių sąmoningumas bei atsakomybė auga. Išsilaikyti vairuotojo teises nėra taip paprasta, nes prireikia pasiryžimo, laiko, lėšų. Greičiausiai todėl vis dažniau vairuotojai įvertina galimą riziką netekti šviežiai gautų automobilio teisių. Kita galima priežastis – ką tik gavus automobilio vairuotojo teises, visos žinios yra išties šviežios – naudojami signalai, teisingai apsižiūrima, nes tokie įpročiai susiformavę pamokų metu. Taigi trūksta tik patirties – atsakomybė akivaizdžiai auga“, – sako „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Commenti


Kitos naujienos
bottom of page