top of page

Praūžė pirmasis Automobilių jaunųjų vairuotojų varžybų etapas


Gegužės 2–4 d. vyko pirmasis Automobilių jaunųjų vairuotojų varžybų etapas, kuriame dalyvavo 17–19 metų moksleiviai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Dalyviai galėjo išmėginti savo žinias atsakydami į klausimus, susijusius su vairavimo ypatybėmis ir kelių eismą.


Automobilių jaunųjų vairuotojų varžybos yra Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ sudėtinė dalis. Varžybų tikslas – mokyti jaunuosius vairuotojus saugaus, atsakingo ir pagarbaus elgesio kelyje, kelių eismo taisyklių, tobulinti automobilio vairavimo įgūdžius.


Konkurso dalyviai sprendė vairavimo mokyklos instruktorių sudarytą 10 klausimų testą, reikalaujantį teorinių ir praktinių žinių. Beveik 19 proc. visų dalyvavusių mokinių pasirodė puikiai – nepadarė nei vienos arba 1 klaidą. Didžiausia dalis dalyvių – 55 proc. teisingai atsakė nuo 6 iki 8 iš dešimties pirmojo etapo klausimų.


Daugiausiai mokinių klydo atsakydami į antrą klausimą, kuriame buvo pateikta sankryža bei paprašyta jų nurodyti tolimesnius vairuotojo veiksmus. Taip pat dalyviai sunkiau įveikė klausimą apie tai, kaip rekomenduojama pažiūrėti į galinio vaizdo veidrodį – neteisingą variantą pasirinko beveik 40 proc. visų dalyvavusių mokinių.


Geriausiai jaunieji vairuotojai žinojo, kaip turi būti teisingai laikomas vairas – vieną tašką pelnė net 98 proc. visų dalyvavusiųjų. Moksleiviai taip pat puikiai žino, kada kelyje būtina rodyti posūkio signalus – šis klausimas nepasirodė sudėtingas net 92 proc. dalyvių.


Geriausiai pasirodę moksleiviai dabar buriasi į komandas ir jau gegužės 12 d. dalyvaus Smalininkuose vyksiančiose Automobilių jaunųjų vairuotojų finalinėse varžybose, kur kovos dėl geriausios komandos titulo ir galimybės laimėti puikius prizus.


Džiaugiamės, kad Lietuvos moksleiviai drąsiai ir atkakliai dalyvauja „Saugaus mokinio“ varžybose bei prisideda prie saugesnio eismo keliuose.

Commentaires


Kitos naujienos
bottom of page