top of page

Po Vyriausybės sprendimų Vilnius atnaujina keliavimo viešuoju transportu taisykles


LR Vyriausybei paskelbus naujausias karantino tvarkos priemones, nuo kovo 15 d. viešajame transporte leidžiama užimti ne tik sėdimas, bet ir stovimas vietas, laikantis ne mažesnio kaip 1 metro atstumo. Palaipsniui augant vilniečių mobilumui, atveriant dalį švietimo įstaigų ir taikant kitus ribojimų atlaisvinimus, nuo kovo 15 d. keleivių saugumui ir patogumui viešasis transportas kursuos dažniau. Kontrolė ir toliau stebės srautus, kaukių dėvėjimą, primins galiojančias taisykles, skelbiama Vilniaus savivaldybės pranešime spaudai.


Keleivių viešajame transporte Vilniuje palaipsniui daugėja. Palyginimui – vasario pabaigoje darbo dienų kelionių skaičius siekė 214 tūkst., o kovo pradžioje – virš 226 tūkst. Lyginant su laikotarpiu pernai bendri keleivių srautai vis dar sumažėję apie 58 proc.

Apsaugines veido kaukes viešajame transporte dėvėti ir toliau privaloma. Nors atvirose lauko erdvėse jos nebėra būtinos, kai šalia 2 metrų spindulio atstumu nėra kitų asmenų, tačiau kaukių nepamiršti rekomenduojama ir stotelėse. Jas svarbu dėvėti taip, kad dengtų nosį ir burną. Be to, viešajame transporte būtina dezinfekuoti rankas įlipant ir išlipant, dezinfekcinio skysčio keleiviai ras kiekviename autobuse ir troleibuse.


Įmonė „Susisiekimo paslaugos“ viešojo transporto darbą organizuoja ir pritaiko remdamasi kasdienių kelionių analizėmis, daugiau dėmesio skiria rytinio ir vakarinio piko situacijai, keleivių pasiskirstymui konkrečiuose maršrutuose.


Nuo kovo 15 d. numatomi šie viešojo transporto pokyčiai:


1G, 2G, 3G, 53 maršrutų autobusai dažniau kursuos rytinio ir vakarinio piko metu, o 2, 4, 7, 12, 17 maršrutų troleibusai dažniau važiuos dienos metu. Papildomai keisis 1, 9, 19 troleibusų maršrutų ir 4G autobusų maršruto tvarkaraščiai dėl patogesnių persėdimų tarp maršrutų sukoordinavimo. Primenama, kad laikinai nekursuoja 65, 88, 89 maršruto autobusai ir 3, 14, 15, 20, 21 maršrutų troleibusai.


Keisis 58 ir 68 maršrutų autobusų trasos. 58 maršruto autobusų trasa pratęsiama iki Džiaugsmo g. žiedinės sankryžos, autobusai stos Jaunimo, Karklėnų ir Grigaičių viešojo transporto stotelėse. 68 maršruto autobusai, važiuodami Grigiškių kryptimi, Lentvaryje, iš Vilniaus gatvės važiuos Dzūkų gatve, įrengtame apvažiavimo kelyje apsisuks ir toliau išvažiavę į Klevų alėją, važiuos įprasta trasa. Atgal autobusai važiuos tokia pačia trasa. Numatytame apvažiavime Dzūkų g. keleivių patogumui įrengta nauja Lentvario viešojo transporto stotelė.


Naujausi tvarkaraščiai skelbiami www.judu.lt, programėlėse Trafi, m.Ticket, teirautis galima ir telefonu 8 5 210 7050. Pačiose stotelėse esančių tvarkaraščių laikinai stebėti nereikėtų.


Šaltinis: lrt.lt

Comments


Kitos naujienos
bottom of page