top of page

Pasibaigė saugaus eismo konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“
Šiemet konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ organizatorių kvietimu savo saugaus eismo žinias bei įgūdžius pasitikrino daugiau nei 50 tūkst. mokinių iš visos Lietuvos. Pradinių klasių mokiniams buvo skirtas „Šviesoforo“ konkursas, jaunieji dviračių vairuotojai rungėsi „Saugaus rato“ varžybose, o vyresni eismo dalyviai varžėsi vairuodami mopedus ir motorolerius bei automobilius.


Lietuvos moksleiviams skirtą konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ jau daugiau nei du dešimtmečius kiekvieną pavasarį organizuoja valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija kartu su partneriais Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos kelių policijos tarnyba.

„Rengdami konkursą mes stengiamės atkreipti visuomenės dėmesį į saugaus eismo svarbą ir nuo mažens ugdyti atsakingus bei pareigingus eismo dalyvius. Kadangi eisme dalyvauja tiek pėstieji, tiek keliaujantys dviratėmis transporto priemonėmis, tiek vairuojantys automobilius, konkursą organizuojame visų amžiaus grupių mokiniams, kviesdami juos pasikartoti teorines žinias bei įtvirtinti jas praktikoje – dalyvaujant realiame eisme“, – teigia Kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius.


Dalyviai – nuo pradinuko iki abituriento


Nuo 1995 m. rengiamas konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ savo žinias apie saugų eismą kviečia pademonstruoti įvairaus amžiaus moksleivius.


„Nepilnamečiams eismo dalyviams augant, matome besikeičiančius jų dalyvavimo eisme įpročius. Jeigu I-IV klasių mokiniai dažniausiai keliauja pėsčiomis lydimi suaugusių, vyresni vaikai persėda ant dviračių ar pradeda naudotis paspirtukais. Dar po kelių metų jie jau mokosi valdyti galingesnes transporto priemones – mopedus, motociklus, o vyriausieji – tampa ir automobilių vairuotojais“, – sako R. Lipkevičius.


Konkurse dalyvauja tiek pirmuosius savarankiškus žingsnius eisme žengiantys pradinukai, tiek automobilius vairuojantys abiturientai. Daugiausia dalyvių kasmet pritraukia pradinių klasių mokinių konkursas „Šviesoforas“ – šiemet pirmajame varžybų etape savo saugaus eismo žinias pasitikrino daugiau nei 45 tūkst. pradinių klasių mokinių iš 511 mokyklų iš visos Lietuvos.


11-14 m. mokiniai savo įgūdžius ir žinias išbando jauniesiems dviračių vairuotojams skirtose varžybose „Saugus ratas“. Mopedų ir motociklų vairuotojams skirtose varžybose įvairias teorines ir praktines užduotis atlieka 15-18 m. moksleiviai, o dėl geriausiai automobilį vairuojančio Lietuvos moksleivio vardo jaunųjų automobilių vairuotojų varžybose rungiasi 17-19 metų moksleiviai.


Dalyviai demonstravo tiek teorines, tiek praktines žinias


Visi konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ atrankos etapai vyko nuotoliniu būdu. Jiems patogiu metu mokiniai galėjo prisijungti prie konkurso vykdymo programos ir išmaniuosiuose įrenginiuose spręsti varžybų testus, kuriuose klausimai apie kelio ženklus, tikras eismo metu nutinkančias situacijas bei eismo dalyvių elgesį jų metu.


Aukščiausius rezultatus savo regione pasiekusios mokyklų komandos ir individualūs mokiniai toliau buvo kviečiami varžytis gyvai vykstančiuose konkurso finaluose.


„Šviesoforo“ ir „Saugaus rato“ finaliniai etapai vyko Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje ir jos prieigose įkurtame Saugėnų miestelyje – tai pirmoji ir kol kas vienintelė edukacinė saugaus eismo erdvė Baltijos šalių regione. Mopedų ir motociklų varžybų dalyviai savo įgūdžius ir žinias demonstravo finale Panevėžio r. Raguvoje, o jaunieji automobilių vairuotojai – Jurbarko r. Smalininkuose.


„Finalų metu visų amžiaus grupių dalyviai atliko tiek teorines, tiek ir praktines užduotis. Pavyzdžiui, pradinių klasių mokiniai demonstravo savo žinias eidami per perėją reguliuojamoje šviesoforo perėjoje ir sankryžoje, parodė, kaip taisyklingai reikia užsidėti atšvaitus, jauniesiems dviračių vairuotojams reikėjo įvardinti trūkstamas dviračio dalis, nustatyti dviračio trūkumus ar gedimus, o vėliau savo įgūdžius parodyti ir važiuojant dviračių estafetėje. Figūrinio vairavimo bei estafečių rungtyse save išbandė ir mopedų, motociklų, automobilių vairuotojai“, – pasakoja varžybų organizatoriai.


Sveikina nugalėtojus


Konkurso finalų metu apdovanoti aukščiausią saugaus eismo žinių lygį kiekvienoje amžiaus grupėje pademonstravę moksleiviai. Jiems įteiktos nugalėtojų taurės, medaliai, sveikinimo diplomai bei atminimo dovanos.


Surinkusi net 44 taškus iš 45 galimų, pirmąją vietą pelnė ir konkurse „Šviesoforas“ triumfavo Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos komanda. Antroji vieta atiteko pradinių klasių moksleiviams iš Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos, trečioji – Šakių r. Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos komandai.


Komandinėje varžybų „Saugus ratas“ įskaitoje pergalę pelnė jaunieji dviračių vairuotojai iš Panevėžio r. Raguvos gimnazijos, antroji vieta atiteko Vilkaviškio r. Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviams, trečioji – komandai iš Šakių r. Lukšių Vinco Grybo gimnazijos. Individualioje įskaitoje savo žiniomis bei praktiniais įgūdžiais sužibėjo visas prizines vietas užėmę Panevėžio r. Raguvos gimnazijos mokiniai: Domininkas Kuoja, Tauras Kupčinskas ir Samanta Bartosevičiūtė.


„Mopedų ir motociklų varžybų nugalėtojų taurė atiteko namuose besivaržiusiai Panevėžio r. Raguvos gimnazijos I komandai, antrąją vietą užėmė Panevėžio r. Raguvos gimnazija II komanda, trečioji vieta atiteko Ukmergės r. Želvos gimnazijos komandai“, – pasakoja organizatoriai.


Aukščiausią rezultatą ir geriausius automobilio vairavimo įgūdžius iš 7 komandų pademonstravo Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos komanda, antrą ir trečią vietą atitinkamai pasidalino varžybų svečiai iš Raseinių technologijos ir verslo mokyklos bei Vilkijos žemės ūkio mokyklos. Asmeninėje įskaitoje triumfavo už savęs automobilių vairuotojus iš Raseinių – Airidą Dubauską ir Modestą Simanavičių – palikęs Domantas Girdžius (Smalininkų technologijų ir verslo mokykla).


Konkurso organizatoriai džiaugiasi sulaukę tokio gausaus būrio dalyvių, norėjusių prisidėti prie saugesnio elgesio kelyje ir pasiryžusių gilinti savo žinias bei lavinti įgūdžius. Organizatoriai taip pat dėkoja prisidėjusiems prie varžybų organizavimo ir įgyvendinimo.

Comments


Kitos naujienos
bottom of page