top of page

Nori likti gyvas? Visada pažiūrėk vairuotojui į akis (VIDEO)


Specialioje 15min laidoje įmonės „Girteka Logistics“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas Simonas Bartkus, „Circle K“ rinkos vystymo direktorius Renatas Alekna, „Volvo Trucks Lietuva“ Vairuotojų instruktorių grupės vadovas Eivitas Žarys, Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas, vyriausiasis komisaras Vytautas Grašys kalbėjo apie tai, kad už savo saugumą eisme atsakome pirmiausia patys. O saugūs galime būti tik tuomet, jei suprasime, kaip vyksta eismas ir teisingai bendrausime su kitais eismo dalyviais.


Kodėl toks svarbus akių kontaktas


Nes žmogus, ypač pėsčiasis, tėra maža pažeidžiama didžiulio proceso dalis. Todėl labai svarbu išmokti teisingai įvertinti situaciją ir prisitaikyti prie jos. To neišmokys nei mokykloje, nei policijoje – kiekvienas pats turi išmokti saugumo pamokas. Žinoma, labai geras būdas eismo saugumo situacijas aptarti šeimoje.


Pavyzdžiui, pašnekovų laidoje minėtas eismo dalyvių akių kontaktas. Dažniausiai pėsčiasis, eidamas per perėją, žvalgosi į šalis. Ir tai yra gerai. Tačiau labai svarbu pažvelgti į atvažiuojančio automobilio vairuotojo akis. Nes pėsčiasis turi suprasti, ar automobilis tikrai ruošiasi sustoti. O vairuotojui svarbu suvokti, ar žmogus tikrai nori pereiti gatvę. Taip ir įvyksta susikalbėjimas.Šaltinis: 15min.lt

Comentarios


Kitos naujienos
bottom of page