top of page

Nauja realybė kelyje link vairuotojo pažymėjimo


Atnaujinamas vairavimo mokymas ir būsimų vairuotojų egzaminavimas „Regitroje“ . Svarbiausias reikalavimas, kurį kelia tiek vairuotojų rengimo, tiek egzaminavimo įstaigos – dėvėti respiratorius.


VĮ„Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas tvirtina, kad praėjusią savaitę Vyriausybei paskelbus, jog atnaujinamas vairavimo mokymas, internetinis įstaigos puslapis net pradėjo strigti dėl lankytojų skaičiaus. Tačiau buvo operatyviai sureaguota ir puslapio pajėgumai padidinti, tad dabar su sunkumais nesusiduria nė vienas įstaigos klientas.


„Norinčiųjų užsiregistruoti į vairavimo praktikos egzaminą kiekis buvo didesnis, lyginant su apsilankiusiųjų srautu, kai mes paskelbiame naujas valstybinių numerių sekas. Tačiau tai buvo epizodinis pliūpsnis, dabar srautai susireguliavo“, – LRT.lt tvirtino pašnekovas.


Anksčiau įmonė žadėjo didinti pajėgumus ir dirbti ilgiau, kad susidariusi beveik 11 tūkst. laukiančiųjų eilė kuo greičiau sutrumpėtų. Tokių priemonių, kaip įmonės darbo laiko ilginimas, imtis kol kas neketinama.


Priežastis, pasak S. Šumino, labai paprasta – neišku, kiek užsiregistravusiųjų ateis, kiek atšauks egzaminus. „Padirbėję savaitę-pusantros, galėsime tiksliau pasakyti, koks yra poreikis“, – tvirtino VĮ „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojas.


Jis neatmetė galimybės, kad pastebėjus faktą, jog dalis žmonių dėl vienokių ar kitokių priežasčių į egzaminą neatvyksta, bus regsitruojama daugiau žmonių, kad neatvykus vienam egzaminuojamam, kitas galėtų užimti jo vietą, o egzaminuotojas ir automboilis nestovėtų be darbo.


Vairavimo mokyklos moterims „Mobilūs žmonės“ vadovė Edita Vaisetienė LRT RADIJUI tvirtino, kad vairavimo mokyklos savo darbą pradėjo nuo praktikos mokymo grafikų sudarymo ir susitarimo su mokiniais. „Pats vairavimo instruktorius geriausiai žino, kada mokinys laiko vairavimo praktikos egzaminą, tad pagal tai ir stengiasi paskirti pamokas, kad mokinys spėtų pasiruošti vairavimo praktikos egzaminui“, – pasakojo E. Vaisietienė. Asociacijos „Vairavimo mokytojų gildija“ vadovas Robertas Litvaitis teigia, kad pats didžiausias klausimas, kuris dabar neduoda vairavimo mokykloms ramybės, – kaip susitvarkyti su norinčių srautais.


„Sudarinėjami praktinio važiavimo pamokų grafiką, instuktoriai atsižvelgs į tai, kokia kursų dalis buvo įvykdyta. Noriu atkreipti dėmesį, kad nereikėtų visiems mokiniams regsitruotis į egzaminus kaip tik dabar. Reikia įvertinti savo įgūdžius, jeigu jie nebuvo atnaujinti ilgą laiką, verta pirmiau pasitobulinti ir tik tuomet laikyti vairavimo praktikos egzaminą „Regitroje“, – sako specialistas.


Susisiekimo ministerija pirmadienį pranešė, kad nuo kovo 10 d. praktinį vairuotojų mokymą atnaujinančios vairavimo mokyklos turi galimybę nemokamai dėl COVID-19 testuoti savo vairavimo instruktorius. Profilaktiniai nemokami tyrimai atliekami vairavimo praktinius mokymus vykdantiems asmenims, turintiems tiesioginį kontaktą su kitais asmenimis. Vairavimo instruktoriai gali pasirinkti vietą, kur bus testuojami, užsiregistravę telefonu 1808 arba užpildę elektroninę formą tinklalapyje https://1808.lt/.


Ministerija primena ir rekomendaciją, kad į praktinius mokymus būtų registruojama nekontaktiniu būdu, tačiau, jei tai neįmanoma, būtina laikytis saugaus – ne mažesnio nei 2 metrų atstumo. Taip pat transporto priemonėje gali būti tik vienas mokinys ir instruktorius arba egzaminuotojas.

Visiems praktinių mokymų ar egzaminų dalyviams turi būti matuojama kūno temperatūra. Jai pakilus – draudžiama dalyvauti mokymuose arba egzaminuose. Operacijų vadovo sprendimu į praktinius mokymus arba egzaminus draudžiama atvykti asmenims, kurie privalo izoliuotis. Po kiekvieno užsiėmimo transporto priemonės privalo būti dezinfekuojamos ir išvėdinamos.


„Regitra“ atkreipia būsimų vairuotojų dėmesį, kad nuo šiol atvykstantiems į praktikos egzaminus būtina pasirūpinti respiratoriumi ir jį dėvėti viso vizito metu. Respiratorių nebūtina dėvėti teorijos egzaminų metu, laikant AM, A1, A2, A ir B1 (vairuojama kaip motociklas) kategorijų egzaminus, neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės respiratorių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).


Taip pat būsimų vairuotojų, kaip ir visų kitų klientų, atvykus į „Regitros“ padalinį prašoma laikytis šių bendrųjų saugumo reikalavimų: dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo ir, jei yra galimybė, už paslaugas atsiskaityti banko mokėjimo kortele. Prieš prasidedant egzaminui būsimų vairuotojų taip pat bus prašoma pasirašyti ir patvirtinti, jog jie neturi ligos simptomų bei jiems netaikoma izoliacija dėl koronaviruso infekcijos. VĮ „Regitra“ primena, jog šiuo metu nėra taikoma taisyklė, kuomet apie nedalyvavimą praktikos egzamine būtina pranešti likus 24 val. iki jo pradžios.


Šaltinis: lrt.lt

Comments


Kitos naujienos
bottom of page