top of page

LRT trumpai. Kaip sužinoti, ar gavau baudą už KET pažeidimą?

Vien 2021 m. Lietuvos kelių policijos tarnyba užfiksavo daugiau nei 174 tūkst. Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų. Nors kai kuriems pažeisti eismo taisykles galbūt yra įprasta, taip pat yra ir tokių, kurie savo vairuotojo istorijoje neturi jokių nuobaudų ar bent jau nežino, kad tokios yra paskirtos. Tad kaip sužinoti, ar gavau baudą už greičio viršijimą arba kokį kitą KET pažeidimą? LRT trumpai paaiškina, kur galima rasti minėtą informaciją.Apie paskirtas nuobaudas už KET pažeidimus asmenys gali sužinoti dviem būdais – per „Mano VMI“ paskyrą arba Administracinių nusižengimų elektroninių paslaugų portalą adresu https://epaslaugos.ird.lt, kurį galima rasti ir „ePolicijos“ sistemoje.


„Mano VMI“

Prisijungus prie „Mano VMI“ sistemos galima sužinoti apie paskirtas nuobaudas ne tik dėl KET, bet ir kitų administracinių nusižengimų. Be to, minėtoje sistemoje baudą galima iš karto ir sumokėti, o tiems gyventojams, kurie susiduria su finansiniais sunkumais ir to padaryti negali, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pataria nedelsti ir kreiptis į ją dėl mokėjimo atidėjimo arba išdėstymo dalimis.


Nesumokėtoms administracinėms baudoms mokestinės pagalbos priemonės nėra taikomos, todėl jų išieškojimas vyksta įprasta tvarka.


„VMI informuoja gyventojus apie jiems paskirtas baudas bei pradelstą sumokėti terminą e. paštu. Jei gyventojas „Mano VMI“ įkelto pranešimo neperskaito, tuomet jis siunčiamas ir asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresu“, – teigia VMI atstovai.


Jei po pranešimo išsiuntimo gyventojui administracinė bauda nesumokama, jos išieškojimas perduodamas antstoliui, o gyventojas patiria papildomų išlaidų, nes turi sumokėti ir išieškojimo vykdymo išlaidas.


Dėl pažeidimų gyventojai gali pasitikrinti prisijungę prie „Mano VMI“:


www.vmi.lt/manovmi > Mokesčių mokėtojo kortelė > Administracinės baudos.


Čia pateikiama aktuali informacija apie administracinių baudų prievoles: paskirtas ir nesumokėtas baudas, nusižengimo padarymo datą, baudų sumas, sumokėjimo terminus, neapmokėtas sumas ir kt.


Detalią konkrečios baudos prievolės informaciją galima peržiūrėti paspaudus ant norimos peržiūrėti baudos prievolės eilutės.


Administracinių nusižengimų portalas


Apie paskirtas nuobaudas asmenys gali sužinoti ir prisijungę prie Administracinių nusižengimų elektroninių paslaugų portalo, kur taip pat reikia patvirtinti savo tapatybę.


Paskirtos KET baudos pateikiamos skiltyje Administraciniai nusižengimai.


Čia taip pat pateikiama detali informacija apie su pažeidimu susijusias aplinkybes, faktus, įrodymus ir kt.


Taip pat, norint susipažinti su pažeidimo, už kurį skirta bauda, aplinkybėmis galima tiesiogiai kreiptis į instituciją, paskyrusią baudą.


Comments


Kitos naujienos
bottom of page