top of page

Komisaras apie elektrinius paspirtukus: važiuojame „belekaip“


Gegužę Seimui pradėjus svarstyti siūlymus, kaip reikėtų reguliuoti elektrinių paspirtukų ir riedlenčių judėjimą, Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad reguliavimo reikėjo seniai ir jau atsiliekama nuo progreso judėjimo transporto srityje.


„Tarsi nekalta transporto priemonė, be kurios kartais neįsivaizduojame savo gyvenimo, dabar jau pradeda kelti grėsmę ir sukelti įvykius, kuriuose sužalojami žmonės, o vienu atveju net žuvo žmogus“, – pastebi R. Požėla.


Pasak jo, svarbu pripažinti, kad naujos judėjimo priemonės yra transporto priemonės ir privalo eisme dalyvauti pagal tam tikras kelių eismo taisykles. R. Požėla nemano, kad perkėlus elektrinius paspirtukus ir riedlentes nuo šaligatvių į gatves, dar labiau išaugtų pavojus keliuose.


„Arba mes pripažįstame, kad tai yra normali transporto priemonė ir ji dalyvauja eisme su kitomis. Arba ji važiuoja šaligatviu ir kelia dar didesnę grėsmę pėstiesiems. Tikrai turėtų būt efektyvesni kontrolės mechanizmai galintys nustatyti paspirtukų galingumą. Vyksta diskusijos, kas turėtų tokius įrenginius turėti - policija ar savivaldybė. Taip pat susiduriame su įmonėmis, kurios nuomoja paspirtukus deklaruodamos, kad tai mažesnio galingumo modeliai, nors nuomoja galingesnius“, – sako Policijos generalinis komisaras.


Pasak jo, valstybė su idėjomis šiek tiek atsilieka nuo progreso ir realaus gyvenimo. Policija elektrinių judėjimo priemonių srityje mato problemas ir siūlo sprendimus, tačiau jie yra priimami kaip įstatymai vyriausybiniu lygmeniu.


Šaltinis: Delfi.lt

Comments


Kitos naujienos
bottom of page