top of page

Ką turėtume žinoti apie vilkikų vairuotojų sutartinius ženklus ir stabdymo ypatumus (VIDEO)


Ar žinote, kokia yra dažniausia aviakatastrofų priežastis? Gal lėktuvų gedimai ar blogas oras? Žaibas? Ne, dažniausiai incidentus lemia žmogaus klaida. Tą patį galima pasakyti ir apie žemės transporto eismą. Tai yra labai sudėtingas procesas, nes jame dalyvauja įvairaus amžiaus žmonės bei įvairaus dydžio bei masės transporto priemonės.


Specialioje 15min laidoje apie dideles transporto priemones – vilkikus – kalbėjo „Circle K“ generalinis direktorius Skirmantas Mačiukas, „Volvo Trucks Lietuva“ rinkodaros vadovas Laurynas Bričkus ir „Girteka Transport“ direktorius Mindaugas Paulauskas. Šios įmonės kartu su organizacija „Gelbėkit vaikus“ ir 15min prisidėjo prie projekto „Būk saugus kelyje“, populiaria forma mokančio vaikus elgtis kelyje.


Ar tiesa, kad vilkiko vairuotojas sėdi aukščiau, todėl pėsčiuosius mato geriau? Ar modernios vilkikų saugumo sistemos gali išgelbėti gyvybes? Ar avarinis stabdymas gali sustabdyti vilkiką, jei į kelią staiga išeis žmogus? Deja, tikrai ne visada atsakymai į šiuos klausimus yra teigiami. Pirmiausiai patys pėstieji turi tinkamai įvertinti situaciją, kad vilkiko vairuotojui nereikėtų taip kirsti per stabdžius, kad kelias dešimtis tonų sverianti mašina net „susižirkliuotų“.


Kas yra tos vilkiko „žirklės“ ir ką reiškia sutartiniai vilkikų vairuotojų ženklai kelyje – žiūrėkite specialioje laidoje.
Comments


Kitos naujienos
bottom of page