top of page

Inovacijos ateina į pagalbą žmonių saugumui: Vilniuje išbandoma neįprasta pėsčiųjų perėja


Pėsčiųjų užsižiūrėjimas į savo išmaniojo telefono ekraną, taip prarandant nuovoką dėl juos supančios aplinkos, yra viena iš naujų eismo saugumo problemų, o jos aktualumas tik didėja. Norint spręsti šią problemą, pasitelkiamos naujos kartos technologijos ir metodai, kurių taikymas gali ateityje padėti išvengti skaudžių nelaimių, rašoma „Susisiekimo paslaugų“ pranešime žiniasklaidai.


Vilniaus startuolis „RMC Sprendimai“ kartu su VU Fizikos fakulteto mokslininkais sukūrė inovatyvią pėsčiųjų perspėjimo sistemą, kuri padeda spręsti pėsčiųjų šviesoforo signalo nematymo problemą. Įrenginys dubliuoja raudono šviesoforo signalą ir ant išmaniojo telefono ekrano, ir ant šaligatvio – taip papildomai atkreipdamas pėsčiojo dėmesį net ir tais atvejais, kai pėstysis nepakelia akių nuo ekrano ir gali nepastebėti eismą draudžiančio raudono šviesoforo signalo.


Tokios perėjos bandymai jau yra įvykdyti Nyderlanduose, Belgijoje. Briuselyje tokia perėja buvo įrengta kertant tramvajaus liniją, pastebėjus ydingą pėsčiųjų įprotį naudotis telefonu.


„Ši problema tapo itin aktuali pastaraisiais metais. Dar 2018 metais pėstiesiems buvo uždrausta naudotis telefonu, klausytis muzikos einant per pėsčiųjų perėją. Tokie veiksmai trikdo žmonių dėmesį ir neatsargus ėjimas gali baigtis nelaime, todėl „RMC Sprendimai“ pasiūlytą inovaciją jau išbandome Vilniuje“, – sako „Susisiekimo paslaugos“ Eismo organizavimo skyriaus vadovas Robertas Markovskis.


Saugumo sistema, kaip bandomasis projektas, jau yra testuojama Pilaitės prospekto ir Sietyno gatvės sankryžoje. Bandomojo projekto vykdymo metu siekiama pamatyti žmonių reakcijas, įvertinti, kaip ši sistema funkcionuoja praktiškai ir kaip ji veikia visus eismo dalyvius.


„Džiaugiamės dėl mieste išbandomų inovacijų ir esame atviri visoms iniciatyvoms. Vilnius ir toliau tikslingai siekia daugiau inovatyvių technologijų integravimo miesto gyvenime – tai puikiai iliustruoja praėjusiais metais iškovota 3-čioji vieta Europos inovacijų sostinės apdovanojimuose, o mes tuo tarpu stengiamės, kad eismo organizavimas Vilniuje būtų kuo sklandesnis ir saugesnis visiems eismo dalyviams“, – sako R. Markovskis.


Inovatyvią perėją galite išbandyti patys – ją galima rasti Pilaitės prospekto ir Sietyno gatvės sankryžoje.

Comments


Kitos naujienos
bottom of page