top of page

Greitas ir paprastas automobilio valymas: 5 gudrybės, kurios padės švarą palaikyti be vargo

Dulkės, purvas, maisto dėmės salone – ilgai nevalyti įsigeria ir juos gali tapti sunku pašalinti. Vis dėlto, pasinaudojus keliomis gudrybėmis, automobilio švara pasirūpinsite greitai ir lengvai. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad padavimų duomenys rodo, jog lietuviai rūpinasi automobilių švara, skelbiama pranešime žiniasklaidai.„Pirkėjai savo automobilių švara rūpinasi visais metų laikais, tačiau rudenį jiems skiriamas ypatingas dėmesys. Pastebime, kad pirkinių krepšeliuose dažnai atsiduria drėgnos servetėlės, puikiai tinkančios automobiliui valyti, langų valikliai, automobilio salono plovikliai, panelės blizgikliai, oro gaivikliai ir kitos automobilių priežiūrai skirtos priemonės“, – teigia V. Budrienė.


Visgi, automobilio švara galima pasirūpinti ne tik specialiomis priemonėmis, bet ir naudojant kiek neįprastus, tačiau veiksmingus būdus. Pavyzdžiui, dantų pastą galima panaudoti mašinos priekinių žibintų valymui: ant valymo šluostės užtepkite šiek tiek dantų pastos ir sukamaisiais judesiais patrinkite žibintus. Nešvarumams pašalinti puikiai tinka ir dantų šepetėlis, kuriuo iš sunkiai prieinamų vietų lengva pašalinti purvą. „Iki“ dalijasi ir dar keliomis gudrybėmis, kurios padės lengvai išsivalyti automobilį.


5 naudingi patarimai automobilio švarai


Dėmesys kilimėliams. Ilgai ant kilimėlių paliktas smėlis, žemės ar kiti nešvarumai gali juos greitai nudėvėti, todėl reguliarus kilimėlių siurbimas yra būtinas. Pradėkite nuo trupinių ant sėdynės ir pereikite prie kilimėlių ir kitų plyšių, kuriuose gali slėptis nešvarumai. Taip pat nepamirškite bagažinės. Kita dažnai nepastebima problema – automobilyje išsiliejusi kava ar kiti gaivieji gėrimai. Lipnūs gėrimų likučiai kenkia ne tik puodelių laikikliams, gali nukentėti ir kilimėliai. Mat, kai skysčiai įsigeria, kiliminėje dangoje gali atsirasti pelėsis.


Automobilį plaukite pavėsyje. Jeigu nusprendėte automobilį plauti patys – darykite tai pavėsyje. Mat nuo ant tiesioginės saulės šviesos esančio automobilio vanduo garuoja greičiau, dėl to gali atrasti nepageidaujamų dėmių ar nuo šampūno ir kitų valymo priemonių paliktų ruožų.


Naudokite tinkamas šluostes. Automobiliui valyti tiek išorei, tiek vidui reikėtų rinktis minkštas mikropluošto šluostes, kurios labai gerai sugeria skysčius ir nusausina transporto priemonės paviršių. Šios šluostės yra puiki valymo priemonė, nes nepalieka vandens, valymo priemonių paliktų žymių ir nebraižo automobilio išorės bei vidaus.


Neeksperimentuokite su priemonėmis. Muilas, indų ploviklis ar šampūnas išvalys jūsų automobilį, tačiau šios priemonės turi aukštą pH lygį ir yra abrazyvios. Būtent dėl šių priežasčių jos gali pažeisti automobilio dažus, todėl norint automobilyje palaikyti švarą, reikėtų rinktis valiklius, pagamintus specialiai automobiliams valyti.


Pašalinkite vabzdžius. Vienas iš sunkiausių uždavinių, susijusių su automobilio švaros palaikymu – prilipę vabzdžiai. Jei po kelionės ant stiklo ar kitų automobilio vietų pastebėjote prilipusių vabzdžių liekanų, nedelsiant jas nuvalykite naudodami mikropluošto šluostę ir vandenį. Jų laiku nepašalinus, ant automobilio gali atsirasti dėmių ir išblukti jo paviršius.


Šaltinis: delfi.ltComments


Kitos naujienos
bottom of page