top of page

Automobilio žibintų poliravimas – kodėl tam netinka dantų pasta ir kaip juos poliruoti teisingai

Su nebeskaidrių ir ryškiai nebešviečiančių žibintų problema susiduria daugelis naujesnių automobilių vairuotojų. Tai gali tapti kliūtimi ir atliekant privalomąją techninę automobilio apžiūrą. Šią problemą galima išspręsti keliais būdais – galite įsigyti naujus žibintus, kreiptis į specialistus, kad nupoliruotų senuosius, arba šį darbą atlikti savo rankomis.


Žibintas prieš poliravimą ir po jo / Shutterstock/LRT montažas


Prieš maždaug du dešimtmečius vis daugiau automobilių gamintojų vietoje stiklinių priekinių žibintų pradėjo naudoti pagamintus iš plastiko. Jie pigesni, taip pat mažesnė rizika, kad tokį žibintą išdauš akmenukas.


Tačiau tokie žibintai turi ir trūkumą – jie išblunka ir nebešviečia taip ryškiai, kaip turėtų. Tai, žinoma, nepadeda važiuojant nakties metu arba lyjant lietui, kai reikalingas maksimalus žibintų efektyvumas.


Su tokia problema susiduria vis daugiau vairuotojų. Kai kurie ją sprendžia pačiu paprasčiausiu, bet brangiausiu būdu – perka naujus žibintus. Kiti sumoka kelias dešimtis eurų tokius trūkumus šalinantiems specialistams. Treti ne tik nori sutaupyti, bet ir mėgsta patys pridėti ranką prie savo automobilio, todėl žibintus poliruoja patys. Tačiau kaip tai padaryti teisingai?


Dantų pasta – trumpalaikė išeitis


Daugelis vairuotojų metodą, kai plastikinius automobilių žibintus galima atnaujinti panaudojus dantų pastą, tikriausiai žino, o kai kurie tikrai yra ir pamėginę. Tai pakankamai lengvas ir greitas būdas atnaujinti žibintus, tačiau efektas gali nebūti toks, kokio norisi.


Dantų pasta tikrai veikia. Užtepus jos ant žibinto arba ant šluostės, stipriai spaudžiant ir valant žibintą, galima pasiekti, kad jis taptų skaidrus. Tačiau toks metodas nepadės, jei žibintas ypač blankus. Be to, net jei ir pavyks praskaidrinti žibintą, neilgai trukus, po kelių dienų ar savaičių, jis vėl bus toks, kaip ir prieš tai.


Dar vienas populiarus, bet tik trumpalaikį efektą suteikiantis būdas – aerozolinis purškalas nuo vabzdžių. Užpurškus šios priemonės ant žibinto, efektas matomas iškart. Plastikinis žibinto stiklas tampa skaidrus.


Tačiau ir tai nėra ilgalaikis sprendimas, nes ši priemonė greitai nuplaunama, be to, ji tampa lipni ir pritraukia dar daugiau nešvarumų. Kai kas naudoja plaukų laką, jo efektas ir efektyvumas – toks pats.

Jei norite tikrai ilgalaikio efekto, reikia ne tik atitinkamų priemonių, bet ir daugiau laiko bei kantrybės.


Žibintų poliravimas su specialiomis priemonėmis


Jei norite tikrai efektyvaus rezultato, įsigykite žibintų poliravimo rinkinį. Jį rasite automobilių detalių parduotuvėje. Naudojant šį metodą, vienintelis papildomas ir darbą palengvinantis daiktas, kurio jums prireiks, tai elektrinis grąžtas.


Pirmiausia pasistenkite uždengti tas automobilio kėbulo vietas, kurių nenorite poliruoti. Tai gali būti variklio dangčio, priekinio sparno ar bamperio kraštai, besiliečiantys su žibintu.


Tada ant grąžto pritvirtinkite pirmąjį poliravimo įrankį, jis dažniausiai būna pagamintas iš vilnos. Ant jo užtepkite reikiamos priemonės ir, su nedidele jėga spausdami grąžtą prie žibinto, nuvalykite jo paviršių.


Kitas žingsnis – ant grąžto uždėkite kempinę, ant jos užtepkite poliravimo pastos. Vėl nestipriai grąžtą su kempine prispauskite prie žibinto ir nupoliruokite jį.


Galiausiai nuvalykite likusias apnašas ir mėgaukitės atnaujintais žibintais, jie tokie išliks kur kas ilgiau nei naudojant dantų pastą ar kitas tam netinkamas priemones.


Profesionalus žibintų atnaujinimas


Jei turite daugiau laiko ir geresnių įrankių, žibintus galite atnaujinti profesionaliai. Tai sudėtingesnis, ilgiau užtrunkantis, bet drauge pats efektyviausias būdas.


Apsaugoję kėbulo elementus aplink žibintą, pasiruoškite vandens ir grubaus šlifavimo popieriaus. Pirmiausia įvertinkite, ar žibintas pažeistas stipriai, ar tik lengvai. Jei oksidacija žibinto paviršių pažeidusi stipriai, naudokite šiurkštesnį, 800-ojo numerio, šlifavimo popierių.


Su juo kruopščiai ir tolygiai horizontaliais judesiais nušveiskite visą žibintą. Taip pašalinsite labiausiai pažeistą žibinto plastiko sluoksnį. Beje, šiuo atveju nenaudokite vandens ir darbą patartina atlikti rankomis – taip mažesnė tikimybė pažeisti žibintą ir pašalinti didesnį sluoksnį, nei reikia.


Neišsigąskite pamatę, kad žibintas tapo dar blankesnis. Taip ir turi būti. Stenkitės, kad visas žibinto plotas būtų nušveistas vienodai, nebūtų likę nepaliestų plotų. Nuvalykite žibintą su plovikliu ir šluoste, tada įsitikinsite, kad pirmą žingsnį atlikote taip, kaip reikia.


Antram žingsniui naudokite mažesnio grūdėtumo, 1000–1500-ojo numerio, šlifavimo popierių. Taip pat naudokite truputį vandens. Užpurkškite jo ant šlifavimo popieriaus ir truputį ant paties žibinto. Jei prieš tai žibintą šlifavote horizontaliais judesiais, šį kartą stenkitės šlifuoti vertikaliai. Beje, nebijokite naudoti jėgą.


Atlikę šį žingsnį, vėl nuvalykite žibintą ir jį įjunkite. Taip pamatysite, ar nebeliko horizontalių juostų, kurias ir reikėjo pašalinti antruoju žingsniu. Jei jų liko – pakartokite viską iš naujo. Jei nebeliko, galite pereiti prie trečio žingsnio.


Šį kartą naudokite 2500–3000-ojo grūdėtumo šlifavimo popierių. Naudokite ženkliai daugiau vandens tiek šlifavimo popieriui sudrėkinti, tiek purkšti ant žibinto. Visą žibintą šlifuokite horizontaliai. Atlikę šį žingsnį, žibintą nuvalykite ir patikrinkite, ar visas plotas nušveistas vienodai. Beje, po šio žingsnio žibintas turėtų būti skaidresnis nei pradžioje, tačiau visas darbas dar nebaigtas.


Ant elektrinio grąžto arba poliravimo mašinėlės uždėkite specialų poliravimo padą, užtepkite specialios pastos. Stenkitės, kad pasta gerai įsigertų į medžiaginį padą. Grąžtą arba poliravimo mašinėlę priglauskite prie žibinto ir stenkitės nuvalyti visą jo plotą. Po šio žingsnio žibintą kruopščiai nuvalykite ir patikrinkite, ar visas jo plotas atrodo vienodai.


Atėjo metas poliruoti. Šiam žingsniui ant grąžto arba poliravimo mašinėlės uždėkite specialią kempinę ir užtepkite poliravimo pastos. Kaip ir prieš tai, stenkitės, kad į kempinę ji įsigertų tolygiai. Nupoliruokite ir nuvalykite žibintą.

Matomas rezultatas jus turėtų džiuginti, ir žibintas turėtų būti visiškai skaidrus. Tačiau tai dar nėra pabaiga. Tam, kad pasiektumėte tokį rezultatą, jūs pašalinote viršutinį plastiko sluoksnį, kuris apsaugos nuo ultravioletinių spindulių. Todėl padenkite žibintą nauju apsauginiu sluoksniu.


Tam galite naudoti vašką, skaidrų automobilinį laką arba specialias tam skirtas priemones. Jei to nepadarysite, žibintas skaidrus išliks kelis mėnesius, o jei norite, kad rezultatas jus džiugintų kelerius metus, nepraleiskite šio visą jūsų darbą vainikuojančio žingsnio.


Kitos naujienos
bottom of page