7 patarimai pėstiesiems: kaip keliaujant žiemą išvengti traumų?

Šaltas oras žiemą verčia pėsčiuosius imtis papildomų atsargumo priemonių vaikštant lauke. Nors dažnai žiemą patarimai dalijami vairuotojams, svarbu atkreipti dėmesį, kad išlipę iš automobilio jie taip pat tampa pėsčiaisiais, o eidami nuo automobilio iki darbo, parduotuvės, ar daugiabučio laiptinės, gali neišvengti slydimo ir sužalojimų. Tad saugaus eismo ekspertai dalijasi keletu saugumo patarimų, kuriuos pėstiesiems vertėtų įsidėmėti, kad paslydę neparkristų ar nebūtų nublokšti automobilio.
Telefonai
Jei įmanoma, vaikščiodami nesinaudokite išmaniuoju telefonu. Galima fotografuoti, bet fotografuodami stovėkite vietoje, kad matytumėte, kas vyksta aplinkui. Vaikštant ir naudojantis išmaniuoju telefonu, dažnai pritrūksta atidumo ir nepastebimos eismo sąlygos bei aplinkui esantys kiti žmonės.
Matomumas
Stenkitės dėvėti tokius drabužius, su kuriais būtumėte lengvai pastebimi aplinkiniams. Jei neturite ryškių drabužių, ant striukės rankovių ar kelnių šonuose galite prisiklijuoti ryškiaspalvės lipnios juostelės juostas. Pasiekę tikslą, jas lengvai nulupsite.
Avalynė
Avimi batai turėtų būti pritaikyti vaikščioti žiemą. Net jei neketinate eiti sniegu ar ledu, dėl žemos temperatūros kartais gali imti skaudėti pėdas. Tinkamai pasirinkus avalynę, šio pojūčio galima išvengti, todėl lengviau nueisite ilgesnius atstumus. Vaikščiojimui per sniegą rinkitės žieminius batus. Įsitikinkite, kad jų padas turi gerą protektorių, kad nepaslystumėte ant apledėjusių šaligatvių ar gatvių.
Planavimas
Užuot laukę popietės, pasistenkite viską susiplanuoti taip, kad visus reikalus susitvarkytumėte iki vidurdienio. Štai keletas patarimų, kaip planuoti išėjimą iš namų žiemos metu:
● eikite pasivaikščioti, kol šveičia saulė; ● palaukite, kol visi žmonės suvažiuos į darbus; ● išeikite anksčiau, kad nereikėtų skubėti.
Neapsikraukite
Vienas iš būdų stebėti savo pusiausvyrą, kad sumažintumėte kritimo riziką, yra neapsikrauti nešuliais. Venkite neštis daug sunkių krepšių. Jei planuojate užsukti į parduotuvę, apsvarstykite galimybę į ją vykti autobusu ar automobiliu, o ne pėsčiomis. Stebėkite, kur žengiate, kad nesukluptumėte, o jei einate per gilų sniegą, stenkitės žengti lengvai, kad neužstrigtumėte įspaustose pėdose ir neprarastumėte pusiausvyros.
Neikite per gatvę neleistinoje vietoje
Stenkitės nekirsti važiuojamosios kelio dalies neleistinoje vietoje, nes tai gali būti pavojinga, be to, galite gauti baudą. Jei reikia pereiti gatvę, rinkitės šviesoforu reguliuojamas pėsčiųjų perėjas ir atidžiai stebėkite vairuotojus, nes kai kurie jų sukdami gali būti nelinkę praleisti pėsčiuosius. Vienas iš būdų sumažinti eismo įvykio riziką – užmegzti akių kontaktą su vairuotoju taip įsitikinant, kad jis tikrai jus mato.
Eikite dešiniąja puse
Eikite dešiniąja šaligatvio arba gatvės puse. Kaip važiuoti reikia dešine kelio puse taip ir eiti patartina dešine puse, kad apsisaugotumėte nuo susidūrimų. Eidami stenkitės žiūrėti ne tik po kojomis, bet ir aplinkui.
Šaltinis: lrt.lt