top of page

Katedros aikštėje renginio dalyviai mokėsi saugoti save ir kitus

Praėjusį savaitgalį, minint Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną, VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) pakvietė visus dar kartą įvertini savo elgesį, budrumą ir sąmoningumą dalyvaujant eisme. Gausus renginio dalyvių būrys vos išsiteko Vilniaus Katedros aikštėje. Daugybę šeimų pritraukęs renginys edukacinėmis pramogomis džiugino tiek vaikus, tiek suaugusius.

"Šiemet ypatingą dėmesį skyrėme saugaus eismo edukacijoms, kurios būtų aktualios visai šeimai. Vaikai ir paaugliai dalyvaudami eisme kartu su tėvais gali jiems priminti, kad, pavyzdžiui, negalima naudotis telefonu vairuojant, o tėvai taip pat stengiasi vaikus mokyti, rodydami atsakingo elgesio kelyje pavyzdžius. Norime, kad visa šeima atsimintų pagrindines saugaus eismo taisykles, saugotų vieni kitus, ir tuo pačiu aplink esančius eismo dalyvius”, - sakė Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius. Į renginį atvykusieji galėjo iš arti pamatyti saugumą užtikrinančių tarnybų – Lietuvos policijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, greitosios medicinos pagalbos stoties, Lietuvos kariuomenės karo policijos ir Lietuvos sienos apsaugos tarnybos automobilius, ekipuotes, darbo ginklus ir iš pirmų lūpų išgirsti apie tarnybų darbo ypatumus.

Mažieji renginio svečiai varžėsi elektromobilių trasoje, kur eismą reguliavo vaikų mylimi animaciniai herojai iš filmuko „Šunyčiai Patruliai“. Savo sugebėjimus vaikams pademonstravo ir Lietuvos policijos draugas šuo Amsis, kuris talkina pareigūnams įvairiose užduotyse. Ypatingai didelio šeimų susidomėjimo sulaukė ir specialus, sunkvežimio priekaboje įrengtas, atšvaitų bandymų stendas bei automobilio apsivertimo ir smūgio imitavimo įrenginiai.

„Džiugina tai, kad vis daugiau žmonių supranta, jog automobilio saugos diržas apsaugo ne nuo administracinės nuobaudos, bet nuo sužalojimų, ar net galimos mirties. Taip pat, paskutiniu metu vis anksčiau temstant, dėvėti atšvaitus yra gyvybiškai svarbu, ypač užmiesčio keliuose“, - kalbėjo R. Lipkevičius.

Renginio vinimi tapo moto akrobatų „Utena stuntriders“ pasirodymas. Ekstremalieji motociklininkai atliko itin sudėtingus ir kvapą gniaužiančius triukus. Po jų pasirodymo nusidriekė eilė norinčiųjų nusifotografuoti prie spalvingų motociklų bei pabendrauti su sportininkais, kurie papasakojo apie itin griežtas taisykles jų treniruočių metu, pavyzdžiui, kad jų treniruotės vyksta tik visiškai uždarose ir saugiose zonose, į kurias nepatenka joks atsitiktinis žmogus, ir dar kartą priminė, kad gatvės ir keliai skirti saugiam judėjimui, o triukams ir lenktynėms skirtos kitos, specialios erdvės. Kasmetinį renginį vainikavo Gabrieliaus Vagelio koncertas ir apdovanojimai. „Rūpindamasis gamta, kelionėms renkuosi dviratį. O kai tamsa – saugau save! Apsivelku šviesą atspindinčią liemenę, užsisegu šalmą, įsijungiu priekinį bei galinį žibintą ir saugiai keliauju pas mylinčią šeimą”,- priėmęs apdovanojimą už nuotrauką „Važiuoju saugiai dviračiu dėl jūsų“,– sakė konkurso nugalėtojas Arūnas.

Šaltinis: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/saugukelyje-lt/katedros-aiksteje-renginio-dalyviai-mokesi-saugoti-save-ir-kitus-787-1385584

Kitos naujienos
bottom of page