top of page

Vilnius keleivių saugumui aktyvina viešojo transporto dezinfekciją, keičiami tvarkaraščiai

Stebint epidemiologinę situaciją šalyje Vilnius imasi papildomų saugumo priemonių – kiekvienas autobusas ir troleibusas nuo spalio 1 d. bus dažniau dezinfekuojamas. Be to, tie autobusų ir troleibusų maršrutai, kuriuose pastebimi didžiausi keleivių srautai, rytinio ir vakarinio piko metu kursuos dažniau ir bus talpesni. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Net pasibaigus karantinui ir toliau taikėme beveik visas saugumo priemones viešajame transporte, kasdien stebime keleivių srautus. Situacijai keičiantis ir susirgimų skaičiui šalyje augant jas dar labiau stipriname – vilniečių saugumui autobusus ir troleibusus viešojo transporto vežėjai dezinfekuos dar aktyviau. Daugiausia keleivių vežančių maršrutų tvarkaraščius keičiame taip, jog būtų daugiau galimybių laikytis atstumų. Žinoma, tikimės ir pačių keleivių sąmoningumo“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Skaičiuojama, jog viešojo transporto keleivių srautai šį rugsėjį dėl natūraliai pasikeitusių miestiečių judumo įpročių yra maždaug 29 proc. mažesni nei pernai. Tačiau dėl saugaus atstumo laikymosi viešasis transportas kursuoja ne rečiau nei praėjusiais metais. Nuo spalio 1 d. kiekvienas autobusas ir troleibusas dezinfekuojamas du kartus per dieną – po rytinio piko, o kitąkart – viešojo transporto parkuose, po darbo dienos. Kruopščiai dezinfekuojami ir valomi turėklai, durų rankenos, porankiai, sėdynių atlošų rankenos ir kiti keleivių liečiami paviršiai. Taip pat valomos grindys, autobusų ir troleibusų išorė.

Kaip keisis tvarkaraščiai?

Nuo spalio 3 d. Vilniuje keisis 3G, 37, 42, 54, 67 autobusų maršrutų ir 12 bei 18 troleibusų maršrutų tvarkaraščiai. Dar vienas tvarkaraščių pakeitimas numatytas nuo spalio 10 d. – keisis 1G, 2G, 4G, 6G, 4, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 22, 23, 24, 26, 28, 29, 32, 33, 34, 35, 36, 38, 39, 40, 43, 48, 53, 55, 56, 57, 58, 59, 61, 62, 63, 73, 74, 75, 76, 78, 87, 88, 89 autobusų maršrutų ir 2, 6, 9, 14, 16, 17, 19 troleibusų maršrutų tvarkaraščiai.

Naujausi tvarkaraščiai artimiausiu metu bus paskelbti tinklalapyje, programėlėse m.Ticket, Trafi. Taip pat apie viešojo transporto eismo pasikeitusius tvarkaraščius galima pasiteirauti telefonu 85 210 7050. Pačiose viešojo transporto stotelėse eismo tvarkaraščiai bus pakeisti atitinkamai iki spalio 3 ir 10 d.

Patogesniam keleivių judėjimui pratęsiama 56 maršruto trasa

Be to, nuo spalio 10 d., siekiant pagerinti susisiekimą viešuoju transportu su A. Goštauto gatvėje įsikūrusioms įstaigoms, 56 maršruto trasa pratęsiama iki Vilkpėdės žiedo. Autobusai važiuodami Vilkpėdės kryptimi nuo Žaliojo tilto suks į A. Goštauto g., važiuos paupiu iki Geležinio Vilko g., o toliau V. Pietario, Žemaitės, Naugarduko g. iki Vilkpėdės žiedo. Atgal autobusai važiuos tokia pačia trasa.

Pratęsus maršruto trasą autobusai nebestos Gynėjų bei Vašingtono aikštės stotelėse, tačiau stos naujai įrengtose viešojo transporto stotelėse – Kražių (Vilkpėdės kryptimi), Nepriklausomybės aikštė (abiem kryptimis), Verslo trikampis (abiem kryptimis), Vinco Pietario (Fabijoniškių kryptimi). Taip pat autobusai stos keleiviams jau įprastose Žemaitės (Vilkpėdės kryptimi), Statybininkų, Migracijos departamento, Burbiškių ir Vilkpėdės žiedo stotelėse.

Ką naudinga žinoti apie bilietų įsigijimą?

Vairuotojų ir keleivių apsaugai jau nuo pat karantino pradžios fiziškai juostomis atskirtos viešojo transporto vairuotojų darbo vietos. Keleiviai įlipti ir išlipti iš viešojo transporto gali per vidurines ir galines duris, vairuotojai nepardavinėja vienkartinių popierinių bilietų. Vilniečiai ir miesto svečiai greitai ir bet kuriuo metu gali įsigyti bilietus mobiliosiose programėlėse m.Ticket ar Trafi. Ketinantys už kelionę mokėti Vilniečio kortele gali patogiai naudotis e. savitarna ir papildyti Vilniečio kortelę bilietais arba pageidaujama suma pildyti e. piniginę. Sostinės viešojo transporto keleivių patogumui Vilniečio kortelę įsigyti ir pildyti norimais bilietais galima daugiau nei 280 fizinių bilietų platinimo vietų. Visų jų žemėlapį rasite čia.

Kokios kitos taisyklės galioja viešajame transporte?

Keleiviams autobusuose ir troleibusuose būtina dėvėti apsaugines veido kaukes, kiekvienoje transporto priemonėje jie ras dezinfekcinio skysčio rankoms. Daugumoje viešojo transporto priemonių keleiviai ras atnaujintus dezinfekcinio skysčio dozatorius, kuriais keleiviai kviečiami naudotis įlipant ir išlipant iš transporto priemonės.

Tiek stotelėse, tiek kelionės metu prašoma pagal galimybes laikytis saugaus atstumo. Stotelėse balto apskritimo simboliu su viduje matomomis pėdų ikonomis ir užrašu „Saugu“ žymimos saugaus atstumo vietos. Galiojančias taisykles keleiviams primena ir viešojo transporto kontrolieriai, kurie taip pat laikosi galiojančių saugumo reikalavimų.

Keleiviai raginami planuotis savo keliones ir pasirinkti mažiau užpildytus maršrutų reisus, judėjimo laikus. Tam padės šis atitinkamas įrankis. Šaltinis: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/gatve/vilnius-keleiviu-saugumui-aktyvina-viesojo-transporto-dezinfekcija-keiciami-tvarkarasciai-221-1384982

Kitos naujienos
bottom of page