top of page

Štai kaip būna – troleibusų vairuotojai meistriškumą įrodinėjo vairavimo aikštelėje


Į profesinio meistriškumo varžybas susirinkę įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ vairuotojai pripažino, kad jų darbas per karantiną palengvėjo – gatvėse beveik nėra grūsčių, mažiau ir keleivių.


19-ąjį kartą rengiamose „Vilniaus viešojo transporto“ meistriškumo varžybose dalyvavę vairuotojai atrodė ne tokie susirūpinę ir įsitempę kaip ankstesniais metais. Ir tai suprantama. Skirtingai negu kitiems vilniečiams, miesto transporto vairuotojų darbas pandemijos metu palengvėjo.


Tradicines autobusų ir troleibusų vairuotojų profesinio meistriškumo varžybas sudarė du etapai – teorinių žinių ir praktinių važiavimo įgūdžių patikrinimas. Kaip ir kasmet, dėl geriausio vairuotojo vardo figūrinio vairavimo varžybose varžėsi geriausiai keleivių aptarnavimo standarto ir Kelių eismo taisyklių testus išlaikę vairuotojai. Vairuotojams teko atlikti kelias užduotis: eismo ratu ypač mažoje žiedinėje sankryžoje, sudėtingo sustojimo stotelėje, manevravimo atbuline eiga, važiavimo gyvatėle triašiu autobusu. Po tris geriausius autobusų ir troleibusų vairuotojus buvo apdovanoti prizais, o nugalėtojams pakelta kvalifikacinė klasė. Varžybose dalyvavęs 32 metų Laimonas Mickus prie troleibuso vairo – tiktai pusmetis. Į troleibuso kabiną atsisėdęs sausio 3-iąją, jis džiaugėsi šilta žiema.


Nebuvo slidžių, sniegu užverstų gatvių. Paskui užklupo virusas, tad troleibusai važinėjo apytuščiai. Sumažėjo ir automobilių gatvėse. Troleibusų kabinos buvo atskirtos nuo salonų, vairuotojai nepardavinėjo keleiviams bilietų. „Su vairuotojais, kurie kartu baigė kursus, kalbėjome, kad praktika tokiomis sąlygomis buvo pati geriausia“, – pasakojo L.Mickus ir pridūrė, kad ir dabar transporto eismas dar ne toks intensyvus kaip prieš karantiną.


L.Mickaus teigimu, miesto troleibusuose padaugėjo vyresnio amžiaus keleivių, kuriems reikia pagalbos. Štai prieš kelias dienas iš Karoliniškių vežęs vienišą senutę. Sakė, kad kažkur stotelėje jos turi laukti duktė, bet jos nebuvo matyti.


Nuvežė pensininkę į stotį. Kai niekas nepasitiko, grįždamas išlaipino toje pačioje stotelėje, kurioje ji įlipo, pasiteiravęs, ar ji grįš namo. Ar iš tiesų moters turėjo laukti duktė – kas žino?


Per karantiną L.Mickų vienas atvejis privertė ir nusišypsoti, nors keleiviams jis kažin ar buvo linksmas. Statybininkų stotelėje įlipęs vyras taip nusičiaudėjo, kad net vairuotojas išgirdo.


Kitoje, Savanorių, stotelėje visi važiavę keleiviai iššoko pro duris, liko tik čiaudėtojas. „Jam nebent galėjau priminti karantino taisykles“, – prisiminė L.Mickus, kuriam mieliausias yra 7-asis troleibuso maršrutas iš Pašilaičių į stotį. Ypač jam patinka dirbti vakarais, kai tenka vežti iš pasilinksminimo vietų grįžtantį jaunimą.


L.Mickui nepasitaikė konfliktinių situacijų su keleiviais. Nebent su vilkikų vairuotojais tenka iškalbingais žvilgsniais persimesti, kai važiuojant Savanorių prospektu link Žemųjų Panerių transporto priemonių veidrodžiai vos nesusiliečia.

Kitos naujienos
bottom of page