top of page

Nedėvite šalmo važiuodami paspirtuku – pasitikrinkite, ar negresia bauda


Geri orai ir prasidėjusi vasara ne vieną vilioja automobilį iškeisti į dviratį ar elektrinį paspirtuką. Ypač tą pajuto Lietuvos kurortų gyventojai, kuriuos užplūdo aktyvaus poilsio mėgėjai. Palangos bendruomenės pareigūnės, pasitelkusios policijos rėmėjus, atkreipė dėmesį į dviratininkų ir elektrinių paspirtukų vairuotojus, skelbiama pranešime žiniasklaidai.


Įvairiose kurorto vietose pareigūnės stebėjo, ar dviratininkai važinėja saugiai, ar nepažeidinėja galiojančių taisyklių. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas mažiesiems eismo dalyviams.


Vaikams ir jų tėvams priminta, kad dviračių vairuotojams ir keleiviams, jaunesniems nei 18 m., dėvėti užsegtą šalmą yra privaloma. Prievolė galioja ir važiuojant elektriniu paspirtuku.


Dauguma tėvų, kurių atžalos, važinėjosi be šalmų, teisinosi, kad atvyko iš kito miesto ir šalmus tiesiog pamiršo pasiimti. Jiems paaiškinta, kad vaikų saugumas yra jų rūpestis, o „užmaršumas“ gali baigtis didele nelaime. Jaunuoliams nuo 16 iki 18 metų už šalmo nedėvėjimą gali grėsti ir piniginė bauda nuo 20 iki 40 eurų.


Dviračių, elektrinių paspirtukų vairuotojams buvo priminti ir draudimai, galiojantys kurorte šioms transporto priemonėms – ant jūros tilto ir Palangos botanikos parke dviračių eismas yra draudžiamas nuolat, o važinėtis J. Basanavičiaus gatve negalima nuo birželio mėn. 1 d. iki rugsėjo mėn. 1 d.


Pažeidusiems šiuos draudimus gresia piniginė bauda nuo 20 iki 40 eurų.


Kitos naujienos
bottom of page