top of page

Garbingas LAS jaunųjų dviratininkų komandos pasirodymas Europos saugaus eismo konkurse


Ženevoje (Šveicarija) baigėsi 34-asis saugaus eismo konkursas ETEC-2019 (European traffic education contest).

Pagal konkurso reglamentą, komandą sudaro keturi 10-12 metų vaikai ir du treneriai. Vaikams teko atlikti 8 praktinio važiavimo dviračiu ir teorines užduotis.

LAS (Lietuvos automobilininkų sąjunga) komandą sudarė vaikai iš įvairių Lietuvos kampelių. Rimgailė Mergiūnaitė-Kupiškio raj. Alizavos pagr. mokykla, Milė Jankauskaitė-Kalvarijos gimnazija, Julius Grinkevičius-Marijampolės šv. Cecilijos gimnazija, Ugnius Tamašauskas-Marijampolės raj. Sasnavos pagr. mokykla.

Komandą konkursui parengė mokytojai Benius Jankevičius ir Neringa Jankauskienė, o viso į Ženevą susirinko 22 komandos iš įvairių Europos šalių.

Geriausiai sekėsi Čekijos autoklubo UAMK atstovams, antri Slovakijos autoklubo ASA, treti Serbijos autoklubo AMSS jaunieji dviratininkai.

Mūsų kaimynai, Latvijos autoklubo LAMB atstovai, liko ketvirti, vos vienu tašku atsilikę nuo prizininkų. Lietuvos komanda užėmė 9-ą vietą.

"LAS komandos pasirodymą vertinčiau kaip labai garbingą, nes kasmet augantis komandų pasiruošimo lygis verčia galvoti apie naujas vaikų rengimo metodikas, o svarbiausia reikia rasti būdų kaip motyvuoti vaikus, kad jie išmoktų taisyklingai vairuoti dviratį ir mokytųsi eismo taisyklių", - sako Lietuvos automobilininkų sąjungos saugaus eismo komiteto pirmininkas Gintaras Urbonas.

Į konkurso atidarymą buvo atvykęs ir vaikus pasveikino Tarptautinės automobilių federacijos FiA prezidentas J. Todtas.

FiA, kurios nariu daugelį metų yra ir LAS, jau daugelį metų remia įvairius saugaus eismo projektus, siekia, kad pasaulio keliuose įvyktų kuo mažiau eismo įvykių, sužalojimų ir mirčių.

Lietuvos komandos išvyką ir pasirengimą į šį konkursą finansavo AK “Autokontaktas”, daug prisidėjo vaikų tėvai, draugai, mokyklų vadovai ir mokytojai.

Tokio pobūdžio konkursų tikslas yra ne užimta vieta, o kad vaikai taptų atsakingais eismo dalyviais, kad grįžę į mokyklas taptų tarsi saugaus eismo propagavimo ambasadoriais.

ETEC-2019 organizatoriai, Šveicarijos klubas TCS, pasistengė, kad viskas vyktų sklandžiai ir turiningai. Vaikai aplankė šokolado fabriką, viduramžių pilį, pasikeitė dovanomis, o svarbiausia grįžo pilni įspūdžių ir emocijų, pabendravę su įvairių šalių bendraamžiais.

Kitų metų ETEC konkursas vyks rugsėjo 24-27 dienomis Zagrebe (Kroatija). Organizatorius - autoklubas HAK.

Saugus eismas - visų rūpestis!

Parengė: LAS Saugaus eismo komiteto pirmininkas Gintaras Urbonas

Kitos naujienos
bottom of page