top of page

Lietuvos komanda ruošiasi atsakingam startui Šveicarijoje


Lietuvos automobilininkų sąjungos (LAS) jaunųjų dviratininkų komanda tęsia pasirengimą 34-ajam Europos saugaus eismo konkursui ETEC-2019, kuris šįmet rugsėjo 12–15 dienomis vyks Ženevoje. Konkursą rengia tarptautinė automobilių sporto federacija FiA, Lietuvos sporto mėgėjams gerai žinoma kaip „Formulės-1“ ir WRC ralių organizatorė. Ši organizacija didelį dėmesį skiria saugiam eismui ir jo propagavimui.

Į Ženevą susirinks 25 šalių atstovai iš visos Europos. Komandas sudaro keturi 10–12 metų vaikai (2 mergaitės ir 2 berniukai) bei 2 vadovai. LAS komanda į šį atsakingą konkursą ruošiasi vykti jau 22-ąjį kartą. Tris dienas Marijampolės profesinio rengimo centre 8 geriausi jaunieji dviratininkai iš visos Lietuvos buvo susirinkę į paruošiamąją stovyklą. Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad atstovauti Lietuvai garbė teko Ugniui Tamašauskui, Juliui Grinkevičiui, Milei Jankauskaitei iš Marijampolės raj. Sasnavos pagrindinės mokyklos komandos ir Rimgailei Mergiūnaitei iš Kupiškio raj. Alizavos pagrindinės mokyklos.

Dabar vaikų laukia nelengva užduotis – vasaros metu gerinti praktinio važiavimo dviračiu per kliūtis įgūdžius, pasikartoti Kelių eismo taisykles. Pagrindinis tokio pobūdžio konkursų uždavinys yra mažinti avaringumą keliuose, saugoti jaunas gyvybes, siekti, kad jaunieji eismo dalyviai taptų atsakingais vairuotojais, samoningais eismo dalyviais. Šaltinis: 15min.lt

Kitos naujienos
bottom of page