top of page

Kaune šurmuliavo jaunieji saugaus eismo žinovai


Pradinukams skirtoms varžyboms „Šviesoforas“, šiemet registruota 53,8 tūkst. mokinių. Kaip ir kasmet, saugiu eismu susidomėję pradinių (1–4) klasių moksleiviai iš visos Lietuvos šiose varžybose patikrino savo žinias apie kelių eismo taisykles, saugų elgesį gatvėje ir kelio ženklus. Pirmasis šios „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ konkurso dalies etapas vyko pačiose švietimo įstaigose, antrasis – tarp miestuose ir rajonuose esančių ugdymo įstaigų, o trečiasis – jau tarp stipriausių regiono komandų. Šių etapų laimėtojai buvo pakviesti į nacionalinį finalą, kuris įvyko gegužės 30 dieną Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje. Jame varžėsi 18 geriausiai III (regioniniame) etape pasirodžiusių komandų.

Finale pradinukai turėjo pademonstruoti, kad žino itin daug: įveikti kelių eismo užduotis, atsakyti į protų mūšio klausimus, taip pat pastebėti ir nurodyti vaizdo užduotyje užfiksuotus kelių eismo taisyklių pažeidimus. Neapsieita ir be praktinių, jaunajai kartai itin svarbių užduočių – pradinukams reikėjo pereiti gatvę nereguliuojamoje bei šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje, taip pat pademonstruoti, kaip teisingai naudoti atšvaitus. Iš 18 finale pasirodžiusių komandų geriausiai sekėsi mokytojos Laimos Mačijauskienės prižiūrimiems Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos atstovams.

Dėkojame Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos kolektyvui, kuris maloniai priėmė varžybų dalyvius ir teisėjavo rungtyse. Taip pat dėkojame Policijos pareigūnams, kurie teisėjavo varžybų metu.

Visas varžybų nuotraukas galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Kitos naujienos
bottom of page