top of page

Septyni saugaus ir greito važiavimo patarimai dviratininkams


Pateikiame 10 saugaus ir greito važiavimo patarimų, kuriuos specialių mokymų metu pateikė ir surašė žinomas dviratininkas - Vitalis Vareikis, atstovaujantis "Focus Vilnius" dviračių sporto komandai.

Patarimai padės greitai, o svarbiausia saugiai važiuoti ne tik Vilniaus maratonuose, tačiau ir kasdieniame eisme. 1. Važiuokite šiek tiek sulenkę rankas per alkūnes - tai suteiks kelis privalumus pervažiuojant kliūtį (duobę) - rankos lengvai amortizuos smūgį, o dėl sulenktų rankų, žemesnėje sedėsenoje bus gerokai mažesnis aerodinaminis (vėjo) pasipriešinimas, taigi, su tomis pačiomis pastangomis judėsite greičiau. Dėl žemesnės sedėsenos kojų ir nugaros raumenys generuos daugiau galios, o svorio centras bus žemiau, tad lengviau įveiksite posūkius.

2. Stebėkite kitų rodomus ženklus ir manevrus: rankos mostas už nugaros - kliūtis tos rankos pusėje - reikės apvažiuoti; ranka nuleista žemyn - duobė; iškelta aukštyn - kiti pavojai stabdymas. Posūkiai rodomi, kaip nurodoma KET. Reaguoti reikia greitai, bet švelniai. 3. Siekite akių kontakto su motorinių transporto priemonių vairuotojais ar kitais dviratininkais, kai jūsų judėjimo trajektorijos kertasi, nepasitikėkite ta nuostata, kad važiuojate pagrindiniu keliu. 4. Važiuodami stenkitės išlaikyti tiesią liniją, nevingiuokite, nesimėtykite į šalis, staigiame posukyje, kai dviratis pasviręs, nesukite pedalų, nes dviratis gali užkabinti dangą.

5. Dideliu greičiu lenkdami kitus, informuokite juos apie tai jų neišgąsdindami, kad ir lengvu šūksniu "lygiai" - šūksniai "kairė", "dešinė" netinka, nes skirtingi žmonės skirtingai suvokia jų reikšmę ir vietoj to, kad suprastų, kad jūs ketinate lenkti iš dešinės jie suvoks, kad reikalaujate, kad jie laikytųsi dešinės. 6. Nevažiuokite "ties savo galimybių riba", nes dėl biocheminių procesų raumenyse susidariūsi rūgštis greitai nepašalinama, pasiekia smegenis, toks rūgštėjimas stabdo reakcijos laiką, ir blaivų mąstymą, tad važiuodami iš paskutiniųjų gana smarkiai rizikuojate. 7. Pasirinkite tinkamą pavarą - megėjai kaip taisyklė renkasi per sunkias pavaras lenktynėse, todėl, dėl per didelės jėgos naudojimo raumenų ląstelėms padaroma ženkli žala, ir raumenys nebepajėgia ilgai tęsti darbo.

Šaltinis: velomaratonas.lt

Kitos naujienos
bottom of page