top of page

Kokia kedutė pati tinkamiausia?


Norint saugiai keliauti automobiliu kartu su mažaisiais šeimos nariais, neužteks pasirūpinti tvarkingai veikiančia transporto priemone – jaunesniame amžiuje reikalingos ir automobilinės kėdutės, kurios mažyliams užtikrins saugias ir patogias keliones, o Jūs tuo tarpu galėsite maksimaliai susikoncentruoti į vairavimą. Kaip išsirinkti geriausią variantą?

Šiuo atveju teks susidurti su plačia pasirinkimo įvairove – siūlomi gaminiai skiriasi tiek savo dizainu, tiek ir papildomų funkcijų gausa. Vis dėlto, pirmiausia vertėtų atkreipti dėmesį į grupę, kuriai automobilinė kėdutė priklauso – tuomet pasirinkimas taps šiek tiek paprastesnis.

Naujagimiams rekomenduojamos 0 arba 0+ grupės autokėdutės, kurios yra pritaikytos dar sėdėti neišmokusiems mažyliams. 0 kategorijos kėdutės yra tinkamos prekės vaikams, sveriantiems iki 10 kilogramų (maždaug iki 9 mėnesių) – toks variantas tvirtinamas išilgai galinės automobilio sėdynės ir dažniausiai turi specialų galvos įdėklą. Šiek tiek vyresniems (12 – 15 mėnesių) naujagimiams, kurių svoris yra iki 18 kilogramų, tiks 0+ kategorijos kėdutės, kurios pasižymi universalumu ir skirtingais jų tvirtinimo būdais.

Jau sėdėti galintiems vaikams tiks 1 grupės automobilinės kėdutės, kurios rekomenduojamos mažyliams iki 4 metų, kurių svoris neviršija 18 kilogramų. Nors jas galima montuoti tiek veidu prieš eismą, tiek priešinga kryptimi, vis dėlto, atsižvelgiant į saugumo reikalavimus, dažniausiai rekomenduojamas pirmasis variantas.

Dar labiau ūgtelėjusiems vaikučiams nuo 4 iki 6 metų tiks 2 kategorijos kėdutės, pritaikytos mažyliams iki 25 kilogramų. Kadangi tokio amžiaus mažylis gali pradėti sparčiai augti, vertėtų atkreipti dėmesį į tokius modelius, kurie laikui bėgant taip pat gali pasiūlyti įvairias transformacijas, tokias kaip vidinių saugos dirželių pakeitimas automobilyje esančiu saugos diržu.

Ši funkcija aktuali ir tuomet, kai kalbame apie paskutiniosios, 3 kategorijos kėdutes, pritaikytas vaikams nuo 6 iki 12 metų, kurių svoris neviršija 36 kilogramų. Šiuo atveju taip pat svarbu atkreipti dėmesį, jog kėdutė turėtų pakeliamus galvos atlošus, kuriuos būtų galima patogiai priderinti priklausomai nuo vaikučio amžiaus ir ūgio.

Rinkoje šiuo metu taip pat galima rasti ir jungtinių kategorijų kėdutes, kurios pritaikytos ilgesniam naudojimui, tad renkantis tokį variantą, nepamirškite patikrinti, kokio pločio yra autokėdutės šonai ir koks yra galvos atlošo gylis – kuo šie parametrai yra didesni, tuo saugesnės bus kelionės. Šiuo atveju svarbu ir kokybiškas užvalkalas, kadangi jam teks tarnauti ne vienerius metus.

Išsirinkus Jūsų mažyliui tinkamiausią kategoriją, beliks šiek tiek pasidomėti papildomais automobilinių kėdučių priedais, funkcijomis ir nuspręsti, kuris dizainas geriausiai derės prie transporto priemonės salono, tačiau visa tai – tik antraeiliai dalykai, kadangi pagrindinis kriterijus renkantis šią prekę neabejotinai yra maksimalus saugumas pasitelkiant į pagalbą vaikų prekes.

Šaltinis: automanas.lt

Kitos naujienos
bottom of page