top of page

Vaikai – geriausi inspektoriai


Lietuvos automobilininkų sąjunga pataria – visų pirma modernizuokime ne automobilį, kėdutę ar kitą saugos elementą, bet savo mąstymą. Tėvai dažnai vaikams sako: „Užsisek saugos diržą, nes nubaus policininkas“. Tai didžiulė klaida. Mažieji keleiviai turi suprasti, kad policijos pareigūnai tarnauja ne tam, kad baustų nusižengusius, o automobilio keleiviai diržą segasi ne dėl to, kad bijo nuobaudos.

Marijampolės lauko darželio „Pienės pūkas“ įkūrėja Violeta Didikė, auginanti du mažus vaikus, pataria, kaip vaikui susidraugauti su automobilio kėdute: „Jei nuo pat mažumės vaikams įsakmiai nurodysime, kad kėdutė būtina, jie gali pradėti priešintis, vėliau bus vis sunkiau gražiuoju prikalbinti segtis saugos diržus. Dažnai tėveliai, net ir suprasdami riziką vežti vaiką neprisegtą, nusileidžia jo ožiavimuisi. Taip jie patys nenorėdami parodo, kad galima važiuoti neprisegtiems. Kaip elgtis tokiose situacijose?

Visų pirma rekomenduočiau nuo kūdikystės vaiką net ir namuose maitinti vaikiškoje kėdutėje-lopšyje, kad po truputį priprastų.

Kai vaikas pradeda eiti į darželį ar į užsiėmimus, kur yra daugiau vaikų, rekomenduočiau vaikišką kėdutę palikti vaikučių grupėje, o auklėtojoms – papasakoti vaikams apie kėdučių svarbą. Vaikai galėtų kėdutėse užkandžiauti, vienas kitam parodytų, kaip jų kėdutė užsisega. Formuotųsi nuomonė, kad vaikas ne vienas yra prisegamas automobilyje, o tai daro visi.

Svarbiausias dalykas, ką tėveliai patys žino, tai jų pavyzdys. Vaikai mokosi ne iš lankstinukų, socialinių reklamų, o iš jūsų, brangūs tėveliai. Tad jei važiuojate su vaiku automobilyje, nesvarbu – sėdite priekyje ar gale – būtinai būkite prisisegę saugos diržą, tai ne tik padidins jūsų pačių saugumą kelyje bet ir būsite tinkamas pavyzdys savo vaikams.

Kažkada jūsų vaikas taps keleiviu, tada – vairuotoju bei pats prisisegs saugos diržus, vėliau šių saugos taisyklių mokys savo vaikus, svarbu, kad grandinė nenutrūktų.

Saugus eismas – visų rūpestis!

Šaltinis: Šarūnas Jankauskas, „Lietuvos automobilininkų sąjunga“, las.lt

Kitos naujienos
bottom of page