top of page

Vyksta registracija į jau 25-us metus organizuojamą saugaus eismo konkursą „Saugokime jaunas gyvybes


Šiais metais Lietuvos kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamas konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ skaičiuoja jau 25-erius gyvavimo metus, per kuriuos daugiau nei 50 tūkst. moksleivių kasmet, kaip tikimasi, įgyja reikalingų saugaus eismo žinių ir įgūdžių.

Konkurse „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“, gali dalyvauti visi 1-12 klasių mokiniai, kurie, priklausomai nuo savo amžiaus grupės, dalyvauja skirtingose konkurso dalyse - pradinių klasių moksleiviams organizuojamose varžybose „Šviesoforas“, dviračių varžybose „Saugus Ratas“, mopedų ir motociklų varžybose, taip pat automobilių varžybose.

„Galima tik pasidžiaugti, kad konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ jau gyvuoja 25-erius metus. Nuo projekto pradžios eismo įvykių keliuose per metus sumažėjo ženkliai - beveik 50% mažiau. Matydami rezultatus, jaučiame prasmę ir toliau vykdyti konkursą, todėl kviečiame registruotis ir šviesti jaunuosius eismo dalyvius“, – sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktorius Vitalijus Andrejevas.

Šiemet, Lietuvos automobilių kelių direkcijos dėmesys krypsta į didesnį saugaus eismo populiarumą tarp moksleivių socialiniuose tinkluose. Todėl, įsteigtas papildomas prizas - futbolo stalas, kuris bus padovanotas vienai mokyklai, kurios mokiniai savo Instagram paskyroje įkels saugaus eismo nuotrauką su žyme #SAUGUSMOKINYS.

Didžiausias dėmesys - mažiesiems

Patys mažiausi varžybų dalyviai yra 1-4 klasių moksleiviai, kurie kaip ir kasmet rungiasi konkurse „Šviesoforas“. Varžybose kasmet dalyvauja per 40 tūkst. moksleivių, taip pat, tai yra didžiausia konkurso dalyvių grupė. Šios varžybos vyksta net keliais etapais, kuriuos sėkmingai praėję moksleiviai varžysis gegužės 30d. finaliniame etape Kaune.

„Siekdami pritraukti vis daugiau mažųjų eismo dalyvių, kurių saugumas keliuose yra prioritetas, stengiamės, kad užduotys būtų įtraukiančios. Svarbu, kad užduotys ne tik patikrintų žinias, tačiau būtų linksmos, vyktų žaidimo principu“, – sako V. Andrejevas.

Aktyviai dalyvaujantys yra ir 10-14 metų jaunieji dviračių vairuotojai, kurie rungtyniauja varžybose „Saugus ratas”. Šių varžybų dalyviai, finaliniame etape iš visos Lietuvos susirungs - birželio 6 d. Marijampolėje.

Vyresnio amžiaus mokiniams nuo 13 iki 18 siūlomos mopedų ir motociklų varžybos, o nuo 16 iki 19 metų – automobilių, jaunųjų vairuotojų konkursuose.

Registruotis konkurse „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ savivaldybės ir mokyklos kviečiamos iki šių metų balandžio 20d. Mokyklas varžyboms „Šviesoforas“ ir „Saugus ratas“ registruoja savivaldybių skyriai, atsakingi už mokinių ugdymą, arba savivaldybių skyrių įgaliotos kitos ugdymo įstaigos tinklalapyje www.saugusmokinys.lt

Lietuvos mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, jai talkina savivaldybių administracijos švietimo padaliniai, apskričių vyriausieji policijos komisariatai.

Daugiau informacijos:

Justas Tekutis, mob. +370 616 51 787, el. paštu. konkursas@saugusmokinys.lt, interneto svetainė www.saugusmokinys.lt

Kitos naujienos
bottom of page