top of page

Kaip išvengti eismo įvykio?


Vairavimas yra nors ir įprasta, tačiau bene pavojingiausia kasdienė užduotis. Net ir įgudę vairuotojai daro avarijas, kuriose sužalojami arba žūsta žmonės, todėl, kad ir koks patyręs vairuotojas bebūtumėte, įsitikinkite, ar tikrai paisote visų 10-ties saugaus vairavimo taisyklių.

1. Užduotis nr. 1!

Prisiminkite, kad svarbiausia sėdint už vairo yra... VAIRUOTI, o ne reguliuoti radijo imtuvą, kalbėti mobiliuoju telefonu, ieškoti pamesto daikto po sėdyne, užkandžiauti ar dažytis lūpas... Atidumas ir koncentracija kelyje - geram vairuotojui būtinos savybės.

Ar žinote, kad...

  • ypač daug avarijų padaroma netoli namų? Todėl, kad važiuojant pažįstamu keliu vairuojama automatiškai - nedėmesingai ir per daug negalvojant;

  • jei automobilio, kuris važiuoja 100 km/h greičiu, vairuotojas nusičiaudėja, automobilis maždaug 100 metrų juda nevaldomas?

2. Duok... kitam kelią.

Tikriausiai dažnai tenka paburnoti, kad kiti vairuotojai tik painiojasi kelyje. Ar kada susimąstėte, kaip dažnai automobiliai susiduria dėl to, kad vienas vairuotojas kelyje nepraleido kito? Atsakymas paprastas - visada. Todėl, jei dvejojate, kas turite pirmumo teisę, elkitės išmintingiausiai - praleiskite pirmas.

3. Automobilis - ne lėktuvas.

Todėl juo skristi gatvėmis dideliu greičiu yra ypač pavojinga, o, be to, ir neapsimoka, nes viršytas greitis kelionę mieste sutrumpina vos 5-8 minutėmis. Dėl tiek tikrai neverta rizikuoti savo, keleivių ir kitų eismo dalyvių sveikata. Net jei vėluojate į patį svarbiausią susitikimą ar egzaminą, nepamirškite, kad žmogaus gyvybė yra už viską svarbesnė.

4. Reakcijos kenkėjai...

Tai ne tik alkoholis, kurio išgėrus sulėtėja reakcija, suprastėja rega bei gebėjimas vienu metu daryti kelis dalykus. Narkotikai bei kai kurie vaistai taip pat sukelia organizme reakcijas, trukdančias vairuoti. Beje, dažnai didžiausiu saugaus vairavimo priešu tampa ir nuovargis bei miego trūkumas.

Ar žinote, kad...

  • jei įvykio metu vairuotojui nustatoma didesnė nei leistina alkoholio norma kraujyje, jis praranda galimybę gauti draudimo išmoką.

5. Diržo važiuojantiems be diržų!

Pasiteisinimai, kad „diržas glamžo drabužius", „man nepatogu vairuoti su diržu" arba „avarijos atveju nenoriu užstrigti automobilyje" tikrai nėra įtikinami argumentai. Tyrimo rodo, kad saugos diržai yra efektyviausia saugumo priemonė automobilyje, todėl vairuotojas yra atsakingas, kad juos segėtų visi keleiviai.

Ar žinote, kad...

  • mitą, kad diržas avarijos atveju gali dar labiau sužeisti, paneigia FAKTAS, kad dažniausiai žmonės žūsta po to, kai, rėžęsi į automobilio stiklą ar sėdynę, patiria mirtiną smūgį;

  • saugos diržai apsaugo geriau nei oro pagalvės. Oro pagalvės išsiskleidžia su stipria jėga, todėl, jei eismo įvykio metu nesegėsite saugos diržo, tikimybė patirti sunkią ar mirtiną traumą padidės 20 kartų;

  • oro pagalvėms gamintojai suteikia 10 metų galiojimo terminą, todėl, praėjus šiam laikotarpiui, būtina įsitikinti, ar jos vis dar tinkamai veikia.

6. Automobilyje su vaikais.

Vaikai - išskirtinio dėmesio automobilyje reikalaujantys keleiviai, kuriuos, kaip, tvirtina saugos specialistai, netikėto smūgio atveju geriausiai apsaugo sėdėjimas ant galinės sėdynės specialiose kėdutėse. Atsakingi tėvai privalo nenusileisti vaikų įgeidžiams nesėdėti kėdutėse, stovėti važiuojančiame automobilyje ar nesegėti diržų.

Ar žinote kad...

  • avarijos metu su didele jėga išsiskleidusios oro pagalvės gali mirtinai sužaloti vaiką, jeigu jis neprisegtas saugos diržais?

7. Kelyje - be staigmenų.

Rodyti posūkius tiek miesto gatvėse, tiek persirikiuojant autostradoje, yra teisingas saugaus vairavimo įprotis. Avarijos dažnai įvyksta dėl neprognozuoto vairuotojo elgesio, todėl labai svarbu stengtis, kad kiti suprastų, kokius manevrus planuojate daryti. Venkite staigiai stabdyti ir nesiblaškykite kelyje - rodykite teisingus posūkių signalus ir tik tada, kai būsite apsisprendęs sukti.

Ar žinote kad...

  • amerikiečiai suskaičiavo, kad tamsiu paros metu vairuojama vidutiniškai 25 proc. viso vairavimo laiko, tačiau būtent šiuo metu įvyksta apie 50 proc. avarijų. Todėl labai svarbu, kad tamsoje ne tik gerai matytume kelią bei kitus eismo dalyvius, bet ir patys būtume matomi.

8. Vairuokite saugų automobilį.

Saugumą užtikrina ne tik įmontuotos oro pagalvės bei tvirtai užsisegantys saugos diržai. Nemažiau svarbu pasirūpinti technine savo transporto priemonės būkle, o ypač tomis jos dalimis, kurios yra susijusios su matomumu ir stabdymu. Nepamirškite patikrinti, ar tvarkingai veikia stabdžiai, padangos tinkamai sukimba su kelio danga.

Ar žinote, kad...

  • universalios padangos tinka tik tiems vairuotojams, kurie važinėja nedaug ir nekeliauja už miesto ribų. Tam, kad galėtumėte efektyviai stabdyti ir žiemą, ir vasarą, rekomenduojama važinėti specialiai tam sezonui pritaikytomis padangomis.

9. Atsargiai - dviratininkai.

Šiltu metų laiku į gatves išriedėjusių dviratininkų veiksmai yra mažiau prognozuojami nei kitų eismo dalyvių, todėl nuo jų reikia laikytis saugiu atstumu, o lenkti tokiu pat kampu, kaip ir automobilius. Pamatę dviratininką, sulėtinkite greitį ir būkite pakantūs bei tolerantiški.

10. Pėstieji - ne priešai.

Net jeigu kai kurie pėstieji linkę nusižengti eismo taisyklėmis ir pereiti gatvę neleistinoje vietoje, nepraraskite kantrybės ir juos praleiskite. Prie perėjų sustokite, o ne apvažiuokite pėstįjį jam kertant gatvę. Ypatingai dėmesingi būkite šalia vaikų mokyklų ir darželių, kur į gatvę gali išbėgti mažamečiai.

Šaltinis: autoreviu.lt

Kitos naujienos
bottom of page