top of page

Šalmas - dėvėti negalima pamiršti (kur padėsite kablelį?)


Visiems svarbus mūsų šeimos ir mūsų pačių saugumas. Jei važiuojate dviračiu, apsaugokite save ir savo šeimą – turėkite atšvaitus, dėvėkite ryškiaspalvę liemenę, dėvėkite šalmą. Šalmas apsaugo galvą nuo smūgių, pažeidimų, kaukolės lūžių kritimo, susidūrimo su kita transporto priemone ar kliūtimi, atvejais.

Speciali, ergonominė forma

Dviračio šalmai gaminami specialios formos, kad būtų kuo mažesnis pasipriešinimas ir nemažėtų išvystytas greitis. Kuo jis aptakesnis ir smailesnis galinėje dalyje – tuo mažesnis pasipriešinimas. Šalmai gaminami su ventiliacijos angomis, kad dviratininkas neperkaistų ir oda galėtų kvėpuoti. Taip pat galite įsigyti šalmą su snapeliu – jis padės apsaugoti akis nuo saulės.

Būtina! Vaikiški šalmai

Jei turite vaikų, su kuriai ketinate keliauti dviračiais, būtinai pasirūpinkite šalmu. Pagal KET, vaikai iki 18 metų privalo dėvėti šalmą. Vaikai sunkiau laiko pusiausvyrą, yra ne tokie atidūs, tad juos būtina kaip įmanoma labiau apsaugoti. Šalmai vaikams yra ryškūs, žaismingi ir spalvoti su aplikacijomis ir paveikslėliais, įvairių dydžių, skirtų tiek mergaitėms, tiek berniukams. Jie taip pat turi vidinį paminkštinimą bei ventiliacines angas, tačiau yra ne tokie aptakūs ir masyvesni, kad užtikrintų maksimalią apsaugą.

Kaip teisingai dėvėti šalmą?

  1. Neatsiloškite per daug, kaklas neturi likti apnuogintas.

  2. Susireguliuokite dirželius, kad šalmas nenusilinktų į šoną.

  3. Apatiniai dirželiai turi būti prigludę prie odos. Apatinis dirželis turi būti užsegtas ties gerkle, bet ne ant smakro.

  4. Jei šalmas tolygiai apima galvą bei pagalvėlės tinkamai užpildo vidinę ertmę – jis uždėtas teisingai.

  5. Paimkite šalmą abejomis rankomis ir timptelkite į kairę-dešinę. Jei šalmas uždėtas teisingai, oda, esanti ant kaktos, judės kartu su šalmu.

  6. Paimkite šalmą abejomis rankomis ir pabandykite nusiimti jį, stumiant į priekį ar atgal. Jei šalmas slankios kartu su jūsų judesiais – jis per laisvas, turėtumėte labiau suveržti dirželius ir susireguliuoti dydį Šaltinis: bikko.lt

Kitos naujienos
bottom of page