top of page

Saugi ir patogi motociklininko apranga: į ką reikia atkreipti dėmesį


Saugumas svarbiausia – tuo turėtų vadovautis ekstremalių pramogų entuziastai. Ypač, kai kalbama apie motociklus. Kokiais kriterijais remtis, kokių klaidų nedaryti ir kuo pasikliauti?

Eksperto teigimu, saugumą padės užtikrinti ne tik tinkamas greitis bei įgūdžiai, bet ir kelios paprastos taisyklės. Pasak specializuotos moto ekipiruotės parduotuvės „MotoMafia“ vadovo Igno Pošio-Šileikio, apranga turi būti tokia, kurią norėtųsi dėvėti kaskart sėdant ant motociklo.

Svarbiausi – trys parametrai

I. Pošys-Šileikis pažymėjo, kad moto aprangos saugumą galima skirstyti į aktyvųjį ir pasyvųjį. Aktyviojo saugumo elementai padeda išvengti eismo įvykių. Tai ryškios aprangos spalvos ir atšvaitai tamsiam paros metui. Anot specialisto, taip pat, tai gali būti ir motociklininko komfortą pagerinanti apranga. O pasyvusis saugumas – visi aprangos elementai, kurie apsaugo vairuotoją kritimo metu.

„Renkantis striukę rekomenduojama atkreipti dėmesį į tris pagrindinius parametrus: apsaugą, tekstilės ar odos sudėtį, siuvimo būdą ir siūles. Renkantis batus ar šalmą, kriterijai panašūs. Žinoma, vienas bendras ir labai svarbus aspektas yra dydis. Tai garantuos geriausią apsaugą. Iš patirties žinome, kad dalis Lietuvos motociklininkų važinėja su per didele apranga ir šalmais. Tai esminė klaida, kuri gali atnešti skaudžių, nereikalingų pasekmių“, – dėstė I. Pošys-Šileikis.

Kada reikia keisti?

Eksperto teigimu, aprangą ir šalmą patartina keisti, tik tuomet, kada šie susidėvi. O perkant naują, rekomenduotina pasikonsultuoti su ekspertu ir ją rinktis remiantis ne tik pirminiu įspūdžiu ar prekinio ženklo žinomumu.

„Negalima nustatyti tikslaus laiko, kada atėjo laikas keisti aprangą. Tai lemia labai daug faktorių: nusidėvėjimas, pagaminimo kokybė, gamintojas, naudojimas, sandėliavimas ir kita. Žinoma, įtaką daro ir buvę eismo įvykiai. Po jų, greičiausiai, šalmą reikės keisti nedelsiant. Labai svarbi ir šalmo, aprangos priežiūra. Valymas, impregnavimas, vidinio pamušalo skalbimas, padės aprangai ar šalmui tarnauti ilgiau“, – aiškino I. Pošys-Šileikis. [if !supportLineBreakNewLine] [endif]Privalu skirti laiko

Jis pridūrė, kad žinomo prekinio ženklo gaminys nebūtinai bus saugiausias, ilgaamžiškiausias ir funkcionaliausias sprendimą. Specialistas pažymėjo, kad 25–35 proc. sumos tenka rinkodaros, reklamos ir žvaigždžių honorarų išlaidoms.

„Klauskite patarimų, klausykite profesionalų įžvalgų – negailėkite tam laiko“, – patarė I. Pošys-Šileikis.

Šalmo dydis ir aprangos spalva padeda išvengti nelaimės, todėl įrangos pasirinkimui skirti laiko – privalu. [if !supportLineBreakNewLine] [endif]Pašnekovas svarstė, kad motociklininkai per dideles aprangas ir šalmus dėvi todėl, kad taip jiems yra patogiau. „Galbūt šalmas tiesiog nėra patogus ir neatitinka galvos formos. Taip pat suvokti, kad ši apranga nebus tokia patogi, kaip močiutės pasiūta kepurė ar megztinis“, – pažymėjo I. Pošys-Šileikis.

Daug lemia spalva

Jis patarė negailėti laiko aprangos spalvos pasirinkimui. Dauguma avarijų su motociklu įvyksta o dėl to, kad jų tiesiog nepastebi kiti eismo dalyviai.

„Pats atlikdamas manevrą esu ne kartą vos nepartrenkęs motociklininkų, kadangi jie buvo visiškai juodi ir jų išmetimo sistemos – pernelyg tylios“, – pastebėjo specialistas.

I. Pošys-Šileikis sakė, kad nėra didelio skirtumo, ar apranga bus odinė, ar tekstilinė. Visgi važinėjantiems mieste jis patarė rinktis pastarąjį variantą. „Ji daug funkcionalesnė – turi membraną nuo vandens ir vėjo, daug daugiau kišenių, išsegamą pašiltinimą ir daug atšvaitų. Juk nesvarbu ar motociklas galingas ar ne, važinėjate ramiai ar greitai – kristi su visa ir jums tinkančia daug maloniau“, – reziumavo ekspertas.

Šaltinis: lrytas.lt

Kitos naujienos
bottom of page