top of page

Ilga kelionė automobiliu su kūdikiu – kaip tinkamai pasiruošti?


Vasarą lietuviai į keliones dažnai išsiruošia automobiliu. Nenuostabu, kad vis daugiau tėvų į tokias keliones ima ir savo mažylius – net ir kelių mėnesių amžiaus kūdikius. Ekspertai sako, kad keliauti su kūdikiu tikrai galima, tačiau tam reikia pasiruošti iš anksto, rašoma pranešime.

Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Transporto priemonių draudimo skyriaus vadovo Rimvydo Pociaus teigimu, keliaujant su kūdikiu ar mažu vaiku, visų pirma, reikėtų pasirūpinti jam tinkama automobiline kėdute. Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad visi vaikai iki 12 metų amžiaus turėtų būti vežami specialiose, mažyliui pagal jo svorį ir ūgį tinkančiose kėdutėse. Net ir vyresni vaikai, kurių ūgis mažesnis nei 150 cm, taip pat turėtų keliauti specialiose kėdutėse ir paaukštinimuose.

Atskiras dėmesys – saugiam kėdutės tvirtinimui

Kaskart pritvirtinus kėdutę reikėtų patikrinti, ar ji yra stabili, nejuda į priekį ar šonus. Vežant naujagimį ant priekinės keleivio sėdynės pritvirtintoje kėdutėje, reikėtų nepamiršti toje transporto priemonės dalyje išjungti oro pagalvės mechanizmą. Tai, kas suaugusį žmogų gali apsaugoti, neseniai pasaulį išvydusiam mažyliui gali būti pražūtinga.

Draudimo ekspertas primena, kad vos prieš kelerius metus automobilinėms vaikų kėdutėms Europos Sąjungoje pradėtas taikyti naujas saugumo standartas, todėl reikėtų rinktis jį atitinkančią įrangą.

Saugoti nuo karščio ir peršalimo

Ekspertas ragina atkreipti dėmesį ir į oro temperatūrą automobilio viduje. Vasarą automobilyje gali būti itin karšta, dėl to reikėtų pasirūpinti, kad mažylis neperkaistų. Taip pat reikėtų būti atsargiems naudojant kondicionierių ar važiuojant pravirais automobilio langais, nes vaikas gali lengvai peršalti. Tam, kad automobilio salono nekaitintų tiesioginiai saulės spinduliai ir saulė nespigintų mažyliui į akis, pasirūpinkite specialia prie langų tvirtinama apsauga nuo saulės.

Nepamiršti vandens ir higienos priemonių

Planuojant keliones automobiliu su mažyliu, svarbu nepamiršti vandens. Vaistininkė Audronė Ziemelytė pastebi: „Reikėtų pasirūpinti, kad mažyliai suvartotų pakankamai vandens – taip jie bus apsaugoti nuo perkaitimo. Jei to išvengti nepavyko, atvėsinti kūną padės šalti kompresai – šiam atvejui su savimi reikėtų turėti rankšluosčių.“

Mažylių higienai ir švarai, anot vaistininkės, visų pirma reikėtų rinktis vandenį ir muilą. Jei galimybės sustoti ir nuplauti vaiko rankų nėra – patartina naudoti drėgnas servetėles, nes kita populiari higienos priemonė – dezinfekciniai skysčiai – nerekomenduojama vaikams iki 3 metų, tad juos rinktis derėtų itin retais atvejais.

Vaiko priežiūros dėžutėje – apsauga nuo vabzdžių ir akių lašai

A.Ziemelytės teigimu, jei išvykstama kelioms dienoms, tėvams reikėtų su savimi pasiimti sirupo nuo temperatūros ir įsiminti, kad šiam negalavimui gydyti skirtos žvakutės netiks kelionėje automobiliu – nuo įkaitusio oro jos lengvai tirpsta.

Specialistė taip pat pastebi, kad kelionėse vaikai nesunkiai pasigauna įvairias akių infekcijas, tad vaiko priežiūros dėžutėje privalo būti ir akių lašai. Iš anksto reikėtų pasirūpinti ir tinkama apsauga nuo vabzdžių įkandimų – vaikams ypač tinka priemonės su citrinkvapiu eukaliptu.

Anot A.Ziemelytės, neišvengus vabzdžių įkandimų ar nudegimų, mažesniems odos plotams gydyti tiks antihistamininiai vaistai, o didesniems įkandimams – eterinių aliejų tepalai. Pastebėjus, kad vaiko organizmas į įkandimus reaguoja jautriau, būtina pasirūpinti ir vaistais nuo alergijos.

Vaistininkė taip pat pastebi, kad karštame automobilyje vaistų palikti nevalia – daugumos preparatų negalima laikyti aukštesnėje nei 25 laipsnių temperatūroje. Kelionės metu juos galite saugoti nedideliame šaltkrepšyje, tačiau jokiu būdu vaistų neužšaldykite.

Šaltinis: 15min.lt

Kitos naujienos
bottom of page