top of page

Vasara ir karštis automobilyje – ką būtina žinoti?


Vasara – visų laukiamas ir su atsipalaidavimu, poilsiu siejamas metų laikas. Turbūt daugeliu atveju taip ir yra, tačiau, ekspertų teigimu, ypač svarbu suprasti, kad karštis veikia ir visus eismo dalyvius.

Vairavimo instruktoriaus, eksperto Dariaus Kanapinsko teigimu, šiltuoju metų sezonu išaugęs eismo srautas reikalauja papildomo dėmesio, kurį sutelkti karštomis dienomis – žymiai sunkiau.

„Tokiomis dienomis, kai temperatūra viršija, pavyzdžiui, 27 laipsnius, akivaizdžiai pablogėja vairuotojo koncentracija, automatiškai atsiranda ir didesnis nuovargis. Mokslininkų atlikti tyrimai rodo – jei vairuotojas važiuoja itin karštame automobilyje, jis jaučiasi tarsi minimaliai apsvaigęs nuo alkoholio ar kitų medžiagų. Kai tokių eisme – dešimtys, kartais šimtai, tai virsta rimtu pavojumi”, - dėstė D. Kanapinskas.

Taip pat, specialisto teigimu, dėl didelės lauko temperatūros ilgainiui įkaista ir asfaltas, o tai kenkia vairuotojų matomumui. „Greitkeliuose, automagistralėse karštomis dienomis formuojasi miražai, dėl kurių galime nepamatyti Iš priešais atvažiuojančio motociklo ar kito eismo dalyvio”, - kalbėjo patyręs vairuotojas.

Pašnekovo nuomone, vėdinant automobilį nereikia bijoti naudoti kondicionieriaus. Pasak D. Kanapinsko, vėdinimas atidarant automobilio langus – toli gražu ne toks veiksmingas. Ekspertas vasaros dienomis automobilyje pataria nuolat turėti ir vandens atsigaivinti.

Taip pat, jei automobilis statomas atviroje erdvėje, rekomenduojama bent minimaliai uždengti priekinį transporto priemonės stiklą tam skirta plėvele.

Primename – net ir karštosiomis vasaros dienomis dalyvaujant eisme itin svarbu neprarasti budrumo ir tinkamai įvertinti situacijas, neskubėti.

Šaltinis: lrytas.lt

Kitos naujienos
bottom of page