top of page

Vilniaus Gedimino prospekte įrengti šviesoforai suteiks privilegijas dviratininkams


Gedimino prospekte, šviesoforais reguliuojamose sankryžose, baigti įrengti dviratininkams pritaikyti šviesoforai. Taip siekiama didinti dviračių eismo saugumą vienoje intensyviausiai naudojamų dviračių trasų sostinėje.

Naujo tipo šviesoforai Gedimino prospekte veiks nuo sausio 15 dienos. Be to, šią žiemą sostinės savivaldybė pradėjo reguliariai valyti ir barstyti visus miesto dviračių takus, kad dviratininkai jais galėtų naudotis ir šaltuoju metų sezonu. Reaguojant į tai, kad sostinėje vis daugėja dviračių entuziastų, Vilniaus mieste tiesiami nauji dviračių takai – pernai mieste atsirado daugiau kaip 12 kilometrų naujų takų, o 2018 metais siekiama įrengti daugiau nei 30 kilometrų.

Dviratininkų pamėgta gatvė

„Įrengiant patogesnę infrastruktūrą dviračiams, didėja poreikis reguliuoti ne tik pėsčiųjų bei automobilių srautus, bet ir didinti pačių dviračių eismo dalyvių saugumą keliuose.

Skaičiuojama, kad šiltuoju metų laiku Gedimino prospektu per valandą pravažiuoja daugiau nei 150 dviratininkų.

Šios dviračių juostos yra vienos labiausiai naudojamų dviračių trasų mieste, todėl Gedimino prospekte ir nuspręsta įrengti specialius, dviratininkams pritaikytus šviesoforus“, – teigia SĮ „Susisiekimo paslaugos“ bendrųjų reikalų departamento vadovas, vykdantis direktoriaus funkcijas, Vaidotas Meškauskas.

Gedimino prospekte po esamais transportui skirtais šviesoforais, kurie įrengti 2,2 metrų aukštyje, montuojami mažesni šviesoforai su dviračio simboliu. Žaliasis šių mažesnių šviesoforų signalas dviratininkams jungsis atskirai – anksčiau nei kitoms motorinėms transporto priemonėms.

Taip dviratininkams bus suteikta pirmumo teisė ir jie galės startuoti bei sankryžą kirsti anksčiau nei kitos transporto priemonės.

Sankryžoje startuos pirmieji

Taip pat šie pokyčiai padės dviratininkams saugiau judėti į dešinę arba į kairę sukančių motorinių transporto priemonių atžvilgiu – dviratininkai taps labiau pastebimi, taip sumažinant eismo įvykių tikimybę bei padidinant dviratininkų, kertančių Gedimino prospekto šviesoforais reguliuojamas sankryžas, saugumą.

Naujo tipo dviratininkams skirti šviesoforai Gedimino prospekte yra Vilniaus miesto savivaldybės ir SĮ „Susisiekimo paslaugos“ bandomasis projektas.

Tokio tipo šviesoforai yra plačiai naudojami užsienio šalyse – Olandijoje, Danijoje, Vokietijoje, Švedijoje, tačiau Lietuvoje tai yra naujovė.

Po įrengimo šie dviratininkams pritaikyti šviesoforai ir eismo situacijos pokyčiai bus vertinami eismo organizavimo ir saugumo specialistų, o įvertinus rezultatus tokius šviesoforus svarstoma įrengti ir kitose Vilniaus gatvėse, kuriose jau atidaryti dviračių takai.

Šaltinis: lrytas.lt

Kitos naujienos
bottom of page