top of page

Atšvaito turėti nepakanka – turime jį ir dėvėti


Ar galėtume pagalvoti, kad vos vienas mažas, į delną telpantis daiktas, gali išsaugoti gyvybę kelyje? Atšvaitas yra viena iš efektyviausių priemonių, kurios dėka neapšviestuose kelio ruožuose, automobiliu važiuojantis vairuotojas gali jau iš tolo pamatyti einantį žmogų, taip padedant išvengti skaudžios nelaimės kelyje. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai šiemet padovanojo žmonėms daugiau nei 14 tūkstančių atšvaitų, tačiau vis tiek pastebi ne visuomet juos dėvinčius pėsčiuosius.

Policijos pareigūnai siekia, jog eismo dalyviai kelyje būtų gerai matomi. „Visi kartu turime užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą kelyje, ypač pačių mažiausiųjų. Tamsus paros metas vis ilgėja, rytais, skubant į darbus ar ugdymo įstaigas, bei vakarais, grįžtant namo, yra tamsu, tad pėstieji kelyje tampa sunkiai pastebimi. Dėvint atšvaitą pėsčiojo matomumas padidėja iki penkių kartų“, - pabrėžia Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkė Šarūnė Dzimidaitė, primindama, kad atšvaitų yra pačių įvairiausių formų ir spalvų, tad lengva išsirinkti sau tinkantį bei patinkantį.

Taip pat pareigūnai primena, kad vien turėti atšvaitą nepakanka, nešioti reikia taisyklingai – jis turėtų būti matomas iš visų pusių. Pakabinamas atšvaitas segamas į palto ar striukės dešinę kišenę ir, einant keliu, privalo būti išimtas. Dėvint juostinį atšvaitą, jį reikėtų dėti aukščiau riešo ant dešinės rankos, tam, kad einant kairiąja kelio puse, atvažiuojantys automobiliai apšviestų šviesą atspindintį atšvaitą ir taip pastebėtų pėstyjį. Pravartu turėti du atšvaitus – juos galima dėvėti ant abiejų rankų ar tvirtinti prie abiejų kišenių.

Visus vaikus, norinčius susikurti ir pasigaminti individualius šviesą atspindinčius atšvaitus, kviečia atvykti socialinės iniciatyvos grupė „Kūrybos kampas 360“. Čia lankėsi ir Kauno apskr. VPK pareigūnai kartu su ugdymo įstaigų auklėtiniais, kur patys gamino pačių įvairiausių formų šviesą atspindinčius elementus.

Kauno apskrities policijos pareigūnai linki vairuotojams atidumo kelyje bei kantrybės keliuose. Nepamirškime tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui ne tik patys užsidėti atšvaitą, bet ir pasirūpinkime, kad jį užsidėtų ir artimieji. Rūpinkimės vieni kitų saugumu!

Šaltinis: alfa.lt

Kitos naujienos
bottom of page