top of page

Lietuvos jaunųjų dviratininkų komanda sugrįžo iš Albanijos

Š.m. rugsėjo 14-17 dienomis Albanijos sostinėje Tiranoje vyko 32-asis Europos saugaus eismo jaunųjų dviratininkų konkursas ETEC 2017.

Susirinko 22-i komandos iš įvairių Europos šalių.Konkurso rengėjai-gerai autosporto aistruoliams žinoma organizacija FIA. Ne vienas esame girdėję apie F1 ir WRC varžybas, kurios sutraukia milijonines auditorijas ir žiniasklaidos dėmesį.Jau daugelį metų FIA propaguoja saugų eismą gatvėse ir keliuose. Šis konkursas yra tik viena iš daugelio FIA organizuojamų akcijų ir renginių.

Šių metų konkursą rengti buvo patikėta Albanijos autoklubui ACA (Auto Club Albania).Organizatoriai puikiai susidorojo su nelengva užduotimi ir viskas puikiai pavyko. Be abejo, tam įtakos turėjo puikus oras, gerai įrengtos sporto ir kultūros bazės.

Pagal nuostatus konkurse dalyvavo keturi 10-12 metų vaikai (2 mergaitės ir 2 berniukai). Be teorinių ir praktinių saugaus eismo užduočių, jauniesiems dviratininkams buvo suteikta galimybė pasigalynėti kartingų

trasoje bei virtualioje erdvėje dviračiu važiuoti miesto gatvėmis.

Lietuvos automobilininkų sąjungos (LAS) komanda į ETEC konkursą vyko jau 20-ąjį kartą. Komandos pagrindą sudarė Panevėžio raj. Raguvos gimnazijos moksleiviai Agnė Vigilytė, Ignas Mulevičius, Miražas Kunčinskaa ir Aurita Trasykytė iš Kupiškio raj. Alizavos pagrindinės mokyklos. Komandos vadovai Benas Jankevičius ir Neringa Jankauskienė.

Visą vasarą vaikai intensyviai ruošėsi konkursui, dalyvavo pasiruošiamosiose stovyklose Marijampolėje, dirbo savarankiškai, sprendė saugaus eismo užduotis.

LAS komanda šių metų konkurse užėmė 12-ą vietą.Pirmi, kaip ir pernai, Latvijos autoklubo LAMB atstovai.

Pagrindinis tokių konkursų uždavinys yra ne skatinti komandas siekti užimti kuo aukštesnę vietą turnyrinėje lentelėje, o propaguoti saugaus eismo idėjas, siekti, kad kuo mažiau vaikų žūtų ir susižalotų gatvėse ir keliuose.

Išvyką į Albaniją, kaip ir kasmet, remia Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos.

Parengė: LAS saugaus eismo komiteto pirmininkas Gintaras Urbonas

Šaltinis: las.lt

Kitos naujienos
bottom of page