top of page

Ar visi vaikai žino, kaip saugiai pereiti gatvę?


Jau įprasta, kad į miestą išsirengę vaikų darželių auklėtiniai bei pradinukai užsivelka ir šviesą atspindinčias liemenes. Tokia praktika populiari visoje Lietuvoje, tačiau tik nedaugelis žino, kad tokia iniciatyva gimė Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje.


Ragana, vardu Avarija


Kai vienoje iš A.Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos klasių metodininkė Agnė Račkienė įjungė aktyvaus miesto maketą, Pilėnų pagrindinės mokyklos 1b klasės moksleiviai smalsiai sužiuro į pulsuojančias gatves su zujančiais automobiliais, degančiais šviesoforais, pėsčiųjų perėjomis.


Netrukus vaikai, A.Račkienės paakinti, mėgino saugiai įveikti pėsčiųjų perėją, įrengtą tiesiog klasėje ar dėliojo žmogaus, norinčio pereiti gatvę, figūrėlę painioje sankryžoje su šviesoforais ir pėsčiųjų perėjomis.


Suklydus pasigirsdavo raganos Avarijos daina su šiurpą keliančiais nelaimės garsais. Pamokos dalyviai visi kaip vienas pakėlė galvas į dainuojančią lėlę – raganą, atidžiai klausėsi jos žodžių.


Į pamoką-žaidimą įsitraukę vaikai vienas per kitą atsakinėjo į A.Račkienės klausimus, kaip saugiai elgtis mieste, kad nepatektum į avariją.


Pamokos-ekskursijos


Pasak vienuolika metų A.Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklai vadovaujančios direktorės Rasos Šerpytienės, pagrindinis mokyklos veiklos kodas – vaiko gyvybė ir sveikata. Apie tai kalbama netradiciniais būdais, naudojant unikalias vaizdines priemones: aktyvų Kauno miesto maketą, robotą policininką, pasalūnę raganą Avariją. Be to, šioje mokykloje pačių vaikų su pedagogais sukurtus prevencinius filmus naudoja savo pamokose žmogaus saugos mokytojai visoje Lietuvoje.


"Mūsų mokykloje kasdien vyksta pamokos-ekskursijos, į kurias ugdymo įstaigas registruojame iš anksto. Jei reikia, atsivežame mūsų mokyklos transportu. Užsiėmimuose kasmet apsilanko 3,5–3,8 tūkst. vaikų. Mažieji yra mokomi saugaus elgesio kelyje, gamtoje, buityje. Tai, kad Kauno gatvėse kasmet sužeidžiama vis mažiau vaikų, kad gerėja eismo kultūra – nemažas ir mūsų mokyklos ilgalaikės bei nuoseklios veiklos nuopelnas", – įsitikinusi direktorė.


Įvairūs renginiai


Kaip įvairiapusės veiklos pavyzdžius direktorė pateikė kasmet organizuojamą Lietuvos mokinių konkursą "Saugokime jaunas gyvybes keliuose", įvairius renginius, akcijas, edukacinius užsiėmimus ne tik savo patalpose, bet ir miesto mokyklose.


Mokiniai noriai lankosi mokyklos saugaus elgesio prevencijos, sporto, ankstyvosios robotikos, dainuojamosios poezijos ir kituose būreliuose, dviračių vairuotojų (nuo 12 metų) kursuose, kuriuos baigusieji gauna dviračio vairuotojo pažymėjimus.


"Mūsų mokykloje veikia Vaiko emocinio saugumo centras. Čia mokome valdyti stresą, rūpinamės savižudybių prevencija, dėstome lytiškumo programą. Neapsiribojame vien paaugliais – organizuojame paskaitas, seminarus jų tėvams, plačiai visuomenei. Be to, mūsų pedagogai teikia metodinę pagalbą ne tik Kauno, bet ir visos šalies pedagogams", – vardijo direktorė.


Šaltinis: diena.lt
Kitos naujienos
bottom of page