top of page

5 olimpinio čempiono patarimai dviratininkams


Olimpinis čempionas Gintautas Umaras iki šiol aktyviai mina pedalus ir domisi viskuo, kas susiję su dviračiais. Buvęs treko ir plento lenktynių profesionalas dabar važinėjasi Vilniaus ir sostinės apylinkių keliais, pats prekiauja dviračiais, tad miesto takai ir kasdieniai dviratininkų iššūkiai jam yra puikiai pažįstami.

G.Umaras pateikė 5 patarimus miesto dviratininkams.

1. Svarbiausia saugumo priemonė – galva

Į gatves važiuokite, tik „pasiėmę galvą”. Galva yra svarbiausia saugumo priemonė. Turime atminti, kad mes patys esame atsakingi už savo saugumą. Prisiminkime, kad net iš šalutinio kelio išvažiuojantis vairuotojas mūsų gali nepastebėti. Reikia būti pasirengus išvengti susidūrimo. Taip, po tokio susidūrimo mes būsime teisūs, tai bus ne mūsų kaltė, tačiau skaudės mums.

2. Būkite matomi

Svarbiausia – drabužis, kuris leidžia dviratininkui būti matomam. Nereikia rengtis liemenės, kuri neleidžia kūnui kvėpuoti, arba užsidėti kokius nors diržus ir vaidinti, kad tai yra liemenė. Tiesiog apsirenkime ryškų džemperį, marškinėlius arba striukę.

Būtinai turėkite žibintus. Idealus variantas – mirksinčios šviesos, nors kartais net ir jų vairuotojai nemato. Įsijunkite ryškias, „ledines” šviesas net dieną. Rekomenduoju ir vaikams, važiuojantiems šaligatviu – įsijunkite šviesas.

3. Į darbą neskubėkite

Kelionė dviračiu į darbą yra puikus užsiėmimas. Važiuokite taip lengvai, tarsi žingsniuotumėte. Nebūtina sukaisti ir suprakaituoti, to galima išvengti.

4. Įsigykite patogią aprangą

Apsirenkite patogiai ir nebijokite išleisti pinigų specialiems rūbams ir avalynei. Apranga labai ilgai tarnauja ir suteikia patogumo jausmą. Taip pat nepamirškite pirštinių ir, žinoma, šalmo.

5. Turėkite gerą spyną

Dviratis – kaip piniginė – paliktas ne vietoje yra vagiamas arba pasiimamas. Visada saugiai pritvirtinkite dviratį su tinkama spyna.

Šaltinis: alfa.lt

Kitos naujienos
bottom of page