top of page

Kaip apsaugoti dviratį nuo vagių


Dviratininkams derėtų pasirūpinti ne tik taisyklių laikymusi, bet ir dviračių saugumu, nes, netinkamai prirakinus dviratį, grįžus galima rasti tik spyną ir ratą. Taip LRT RADIJUI sako Vilniaus apskrities policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Jevgenijus Liepis. Anot J. Liepio, per praėjusius metus vien Vilniaus apskrityje buvo pradėti 339 ikiteisminiai tyrimai dėl dviračių vagysčių. Per penkis šių metų mėnesius jau pradėti 122 ikiteisminiai tyrimai. Kadangi dviračių vagystės yra sezoninis reiškinys, J.Liepio teigimu, statistika iš esmės nekinta.

Policijos pareigūnas tikina, kad kai kurias vagystes išaiškinti pavyksta. Darbą ypač palengvina dviračių žymėjimas: „Kai dviratis registruotas policijoje, yra didesnė tikimybė dviratį grąžinti teisėtam naudotojui ar savininkui. Taip pat tai greičiausiai paspartins tyrimo eigą vagystės atveju.“ J.Liepis rekomenduoja – patys dviratininkai turėtų imtis priemonių, kad apsaugotų savo turtą nuo vagių. Pirmasis patarimas – rinktis patikimo gamintojo spyną ir rakinti ne dviračio ratą, kaip daugeliui įprasta, o dviračio rėmą.

„Jeigu rakinsite ratą, greičiausiai grįžę rasite tik spyną su ratu. Taip pat vienu metu patariama naudoti kelis skirtingų gamintojų užraktus. Tai irgi apsunkins darbą niekdariams. Dar vienas patarimas – palikti dviratį ne kažkur užkampyje, o gerai matomoje vietoje. Tikimės, kad potencialūs vagys pabijos vogti dviratį, kai tai mato kiti žmonės“, – sako J.Liepis.

Šaltinis: 15min

Kitos naujienos
bottom of page