top of page

Dviratininko šalmas: apsaugos nebūtinai pats brangiausias


Besirenkantis šalmą žmogus dažniausiai visų pirma atkreipia dėmesį į kainą, o pigiausią neretai vadina prasčiausiu. Viską apie dviračius išmanantys specialistai tikina, kad į kainą dėmesio kreipti nereikėtų, mat visi šalmai atitinka ES standartus – dėmesį reikėtų kreipti į visai ką kita. Pasak L. Vainiaus, Lietuvos dviratininkų bendrijos nario, norint įsigyti paprastą šalmą, skirtą laisvalaikiui ir važinėjimui mieste, į kainą didelio dėmesio kreipti nereikia. „Visi Lietuvoje pardavinėjami dviratininkų šalmai atitinka Europos Sąjungos standartą. Kadangi jį turi visi, saugumo atžvilgiu tiek pigūs, tiek brangūs šalmai yra vienodi ir nemanau, kad pastarieji yra kažkuo saugesni ar pranašesni“, – tikina dviratininkas.

L. Vainiaus teigimu, pats dviratininko šalmą renkasi visų pirma atsižvelgdamas į patogumą, o tuomet ir į spalvą. „Lietuvoje draudžiama pardavinėti šalmus, kurie neatitinka minimalaus ES nustatyto saugumo standarto, tokie šalmai nėra importuojami ir todėl tikrai nebūtina pirkti paties brangiausio šalmo. Blogiausia, kas gali būti negerai su pigiais šalmais – jie gali pasirodyti negražūs, galbūt kam nors ir nepatogūs, bet saugumo atžvilgiu jie yra visiškai tokie patys, kaip ir kiti“, – teigia L. Vainius.

Pasak dviratininko, dar viena svarbi, įsidėmėtina ir išskirtinė dviratininko šalmo savybė – jis yra vienkartinis. „Vos įvykus griuvimui ir kritus ant galvos, įprastai tas šalmas įskyla. Žinoma, jei ilgai negriūsi, šalmas gali tarnauti ir porą, ir trejetą metų. Vieną kartą pargriuvus su šalmu yra labai didelė tikimybė, kad griuvus antrą kartą šalmas neapsaugos. Tokiu atveju šalmą paprasčiausiai reikia išmesti ir įsigyti naują“, – teigia L. Vainius.

Dviratininkas pabrėžia, kad šalmą patariama keisti kas 2-3 metus. Taip yra todėl, nes iš putplasčio pagamintas šalmas, veikiamas saulės ir įvairių oro sąlygų, keičiasi ir negali užtikrinti tokio saugumo, kaip būdamas naujas.

Šaltinis: Delfi.lt

Kitos naujienos
bottom of page