top of page

Tai įdomu: motorolerių istorijaPirmieji motoroleriai rinkoje buvo pasiūlyti dar prieš Antrąjį pasaulinį karą. JAV ekonominės krizės metu juos buvo bandoma pozicionuoti kaip alternatyvias transporto priemones. Tiesa, pats pirmasis motoroleris („Marks Motoscooter“) buvo sukurtas dar 1917 metais. Jis svėrė 44 kilogramus, turėjo 155 kubinių centimetrų darbo tūrio variklį ir neturėjo pasostės – važiuoti juo tekdavo stovint. Motoroleriai gali pasigirti ir šiokia tokia karine istorija – britų „Welbike“ buvo svaidomas iš lėktuvų drauge su parašiutininkais, o civiliai net ir turtingoje Amerikoje motorolerius pilietiškai birbino taupydami kurą Europos frontui.


Tačiau tikrai masinių motorolerių istorija prasidėjo po Antrojo pasaulinio karo ir čia pirmuoju smuiku sugrojo italai – būtent Italijoje motoroleriai įgijo dabartines formas, klasikinių itališkų motorolerių stilius dabar išgyvena renesansą. Italijoje motoroleris ne tik padėjo atstatyti šalį po karo, bet ir sulaužė barjerus, kurie egzistavo iki tol. Motoroleris kaimui atvėrė kelius į miestą. Nors skamba ir drąsiai, tačiau galima teigti, kad motoroleris surinko žmones draugėn, platino idėjas ir kultūrą ir pavertė Italiją modernia šalimi. O to modernumo simboliu tapo „Vespa“ ir „Lambretta“.


Tiesa, septintame praėjusio amžiaus dešimtmetyje motorolerių rinka apmirė – atsigavus ekonomikai europiečiai mieliau pirko automobilius, o ne motorolerius. Tuo laiku savo egzistenciją negailestingame verslo pasaulyje baigė gausybė motorolerių gamintojų. Atrodė, kad motorolerių era pasibaigė, kaip trumpas blyksnis. Tačiau dar po gero dešimtmečio juos naujam gyvenimui prikėlė japonai. Naudodami lengvą įvairių formų plastiką ir ryškias spalvas, o taip pat pasikinkę naujesnes technologijas, šia transporto priemonę jie pavertė ne tik praktiška alternatyva automobiliui, bet ir stilingu žaisliuku. Žinoma, skoniai keičiasi – dabar ryškus japonų plastikas populiarus paauglių pasaulyje, o solidesnio amžiaus motorolerių gerbėjai dabar vėl renkasi klasikinių itališkų formų aparatus.

Šaltinis: TV3.lt

Kitos naujienos
bottom of page