top of page

Ar bepiločiai automobiliai kada nors bus visiškai saugūs?


Žadama, kad iki 2030 m. bepiločiai automobiliai sudarys apie 60 proc. visų JAV parduodamų transporto priemonių. Kadangi bepilotis automobilis iš esmės yra kompiuteris, o kompiuteriai kartais genda, natūraliai kyla klausimas: ar tokios mašinos kada nors bus visiškai saugios? Ekspertai tikina, kad jos bus netgi saugesnės negu mums įprasti automobiliai.

Anot Nacionalinės greitkelių eismo saugumo administracijos arba NHTSA (angl. National Highway Traffic Safety Administration), 90 proc. eismo nelaimių įvyksta dėl žmogaus kaltės: vairavimo išgėrus, nesutelkus dėmesio arba nevaldant neigiamų emocijų. Todėl teigiama, kad pašalinus žmogiškąjį faktorių iš kelių, vairavimas gali tapti gerokai saugesnis.

Tiesa, 2016 m. gegužės mėnesį keturiasdešimtmetis Joshua Brown tapo pirmąja autopilotu valdomos mašinos auka, vairuodamas Tesla automobilį viename iš Floridos greitkelių. Iki galo nėra aišku kieno tai buvo kaltė, žmogaus ar automobilio.

Kita baimė yra susijusi su hakerių atakomis: įsilaužus į kompiuterizuotą automobilį, jį galima valdyti iš išorės. Na, tačiau bepiločius automobilius testuojančios kompanijos žada su tuo kovoti visomis išgalėmis,

Kai kurie ekspertai spėja, kad iki 2030 m. bepiločiai automobiliai bus tapę tokiu normaliu dalyku, kad visi žmonės nepatenkantys į 25-70 m. amžiaus kategoriją, privalės turėti specialius leidimus norėdami vairuoti automobilį savarankiškai. Taip pat tikėtina, kad bepiločiai automobiliai išstums žmogaus valdomas mašinas iš tam tikrų gatvių ir greitkelių, kur būtent jos jau bus laikomos pernelyg pavojingomis bepiločių transporto priemonių eismui.

Šaltinis: Adage.com

Kitos naujienos
bottom of page