top of page

Penktadalis vairuotojų spūstyse praleidžia daugiau nei valandą


Kas penktas Lietuvos didmiesčių vairuotojas spūstyse praleidžia ilgiau nei valandą per savaitę, parodė šių metų vasarį atliktas tyrimas. Kaip teigiama pranešime, trys iš penkių vairuotojų, patenkančių į transporto spūstis, mano, kad jose praleistų mažiau laiko, jei iš anksto žinotų apie būsimas kliūtis.

Kaip parodė atlikta gyventojų apklausa, trims iš keturių vairuotojų spūsčių problema yra aktuali, nes tik 23 proc. Lietuvos vairuotojų nurodė beveik neužtrunkantys spūstyse. Ilgesnes kaip valandos spūstis per savaitę patiria 20 proc. didmiesčių vairuotojų. Mažesniuose miestuose spūstys trumpesnės – trys iš penkių vairuotojų jose per savaitę praleidžia iki 30 minučių, o kaimuose gyvenantys vairuotojai teigė, kad jų keliones spūstys prailgina apie 15 minučių per savaitę.

Dauguma (60 proc.) vairuotojų, kurie patenka į transporto spūstis, mano, kad jose jie praleistų mažiau laiko, jeigu iš anksto apie jas žinotų: 35 proc. manymu šis laikas sutrumpėtų 5-10 min, ketvirtadalio teigimu – daugiau nei 10 minučių.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ skaičiavimu, vien į Vilniaus gatves kasdien išvažiuoja apie 260 tūkstančių transporto priemonių, ir dar apie 40 tūkstančių atvažiuoja iš kitų miestų. Kauno savivaldybės įvertinimu, šiame mieste kasdien eisme dalyvauja apie 150 tūkstančių transporto priemonių.

Šaltinis: Delfi.lt

Kitos naujienos
bottom of page