top of page

Kokias taisykles turi žinoti dviratininkai?


Nutirpus sniegui ir šiltėjant orams, susisiekimui ar laisvalaikio praleidimui vis labiau norisi išsitraukti dviratį. Tačiau naudojantis šia transporto priemone svarbu nepamiršti, kad dviratininkai laikomi lygiateisiais eismo dalyviais, kelyje turinčiais pareigas ir privalančiais laikytis numatytų kelių eismo taisyklių. Primename svarbiausias iš jų, padedančias saugiau jaustis kelyje ir nesukelti incidentų kitiems.

Kelias ar dviračių takas?

Dviratininkai turėtų važiuoti specialiai pažymėtomis eismo juostomis arba dviračių takais. Važiuojamąja kelio dalimi, kelkraščių ar pėsčiųjų taku leidžiama važiuoti tik ten, kur dviračių takų ar specialiai pažymėtų juostų nėra. Jeigu kelkraštis yra netinkamas, dviračiu važiuoti galima dešine eismo juosta, kuo arčiau dešiniojo krašto. Prireikus kirsti kelią, rekomenduojama nulipti nuo dviračio. Ši taisyklė galioja ir kelią kertant pėsčiųjų perėjoje ar reguliuojamoje sankryžoje.

Vietose, kuriose eismą reguliuoja šviesoforai, dviračių vairuotojai turi paisyti šviesoforų su dviračio simboliu. Jeigu jų nėra – vadovautis transporto šviesoforų signalais.

Važiuodami tiek kelkraščiu, tiek pėsčiųjų taku, dviratininkai turi netrukdyti pėstiesiems ir laikytis kuo arčiau dešiniojo krašto.

Svarbu nepamiršti, kad dviračių eismas yra negalimas automagistralėse ir greitkeliuose. Kelių eismo taisyklės draudžia važiuoti dviračiu įsikibus į kitas transporto priemones ar būti jų velkamiems, taip pat vežti, vilkti ar stumti krovinius, kurie trukdo vairuoti arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams. Keleivius leidžiama vežti tik tuo atveju, jeigu dviratis turi specialias sėdėjimo vietas.

Kaip paruošti dviratį?

Planuojant važiuoti keliu arba gatve, dviratis turi būti tinkamai paruoštas: turėti tvarkingą stabdį ir garso signalą, taip pat turėti gale pritvirtintą raudoną žibintą arba atšvaitą, o iš abiejų šonų – prie ratų pritvirtintus oranžinius šviesos atšvaitus. Prie dviračio taip pat rekomenduojama pritaisyti galinio vaizdo veidrodėlį, kuris leidžia matyti situaciją už nugaros – jis ypatingai naudingas važiuojant kelyje. Važiuojantiems keliu taip pat privaloma važiuoti dėvint šviesą atspindinčią liemenę ir įjungti žibintus. Darant posūkius, kryptis turėtų būti nurodoma rankomis.

Dviračių vairuotojams ir keleiviams, nesulaukusiems 18 metų, šalmas yra būtinas. Vyresniems asmenims šalmas yra rekomenduojamas, tačiau neprivalomas.

Šaltinis: Delfi.lt

Kitos naujienos
bottom of page