top of page

Lietuvoje plinta nauji šviesoforai


Iki 2020 metų lietuviškus gatvių šviesoforus pakeis nauji. Tikimasi, kad jie geriau susidoros su eismo srautais ir užtikrins didesnį saugumą. Nepaisant to, besiplečiantys miestai ir didėjantis sankryžų skaičius neleis sutrumpinti kasdienių kelionių.

Neleis pažeisti taisyklių

Kuo senieji lietuviški šviesoforai blogi ir kuo skirsis naujieji? Pagrindinė senųjų blogybė – prie šviesoforo esanti žalioji rodyklė, leidžiant sukti į dešinę pusę. Teoriškai ji vertinga, nes padeda pagerinti eismo pralaidumą, tačiau dėl nepavyzdingų vairuotojų blogina eismo saugumą. Pastebima, kad dalis vairuotojų mano, kad žalia rodyklė degant raudonam šviesoforo signalui jiems suteikia pirmenybę nesustojant judėti tolyn.

Nuo 2020 m. tokių situacijų nebebus. Nauji šviesoforai turės atskirą dešinę sekciją be jokių papildomų rodyklių. Žalia šviesa užsižiebs tada, kai bus saugu: ta kryptimi nevažiuos automobiliai ir gatvės nekirs pėstieji.

Taip pat turėtų nebelikti besidubliuojančių šviesoforų už sankryžos. Eismą reguliuojantys žibintai bus įrengiami tik prieš sankryžą. Tai turėtų vairuotojus paskatinti sustoti prieš STOP liniją ir neįvažiuoti į sankryžą, nes vos ją pravažiavus nesimatys šviesoforo.

Spūsčių nesumažins

Vis dėlto didžiųjų miestų gyventojų patirtis rodo, kad nauji šviesoforai gatvėse eismo sklandumo neprideda, nes formuojasi didesnės grūstys. Tačiau tai susiję ne su blogu šviesoforų veikimu, bet reguliuojamų sankryžų skaičiaus didėjimu. Dažniausiai šalia statomų naujų prekybos centrų atsiranda ir iki tol neegzistavę šviesoforai, kurie daro įtaką eismo tempams mieste.

Šaltinis: 15min.lt

Kitos naujienos
bottom of page