top of page

Svarbiausios taisyklės pėstiesiems


Skirtingiems eismo dalyviams neretai sunku susitarti tarpusavyje. Dviratininkai, pėstieji ar automobilių vairuotojai dažnai turi savo argumentus, kodėl vieni ar kiti eismo dalyviai jų negerbia ir nesielgia tinkamai. Eismo taisyklių išmanymas gali padėti išvengti tokių ginčų ir incidentų.

Kur gali eiti pėstieji?

Pėstiesiems skirti šaligatviai arba pėsčiųjų takų dešinė pusė, jeigu jų nėra – kelkraštis. Jeigu ir jo nėra, tokiu atveju galima eiti viena eile automobilių važiuojamosios dalies pakraščiu.

Jeigu einama ar keliaujama kitais būdais (važiuojama riedlente, riedučiais ar paspirtukais) kelkraščiu ar važiuojamosios dalies pakraščiu, būtina judėti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį. Eidami prieš mašinų važiavimo kryptį, pėstieji jas išvysta anksčiau ir gali spėti pasitraukti.

Draudžiama eiti, važiuoti riedučiais, riedlentėmis ar paspirtukais važiuojamąja kelio dalimi. Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu ar važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu (arba esant blogam matomumui), privalo neštis žibintą, vilkėti ryškiaspalvę šviesą atspindinčią liemenę ar prie drabužių prisisegti atšvaitą.

Kaip pareiti gatvę?

Į kitą gatvės pusę pėstieji gali eiti pėsčiųjų perėjomis (jos gali būti požeminės, ant kelio arba viadukai virš kelio). Jeigu nėra nei vienos, kelią galima kirsti sankryžose pagal šaligatvių ar kelkraščių liniją. Jeigu matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama per kelią eiti stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.

Vietose, kur eismas reguliuojamas, pėstieji privalo vadovautis šviesoforų signalais – gatvės kirtimas šviečiant raudonam signalui yra draudžiamas.

Kirsdami gatvę pėstieji neturi delsti ar stoviniuoti. Jeigu nespėjote pereiti gatvės, turite sustoti kelio viduryje esančioje saugumo salelėje arba ant paženklintos (įsivaizduojamos) linijos, skiriančios priešingų krypčių transporto srautus.

Kas draudžiama?

Pėstiesiems draudžiama eiti per važiuojamąją kelio dalį tose vietose, kur yra transporto ar pėsčiųjų atitvarai, o gyvenvietėse – ten, kur yra skiriamoji juosta (išskyrus pėsčiųjų perėjas ir sankryžas). Taip pat pėsčiųjų neturėtų būti automagistralėse ar greitkeliuose.

Pėstiesiems negalima eiti dviračių takais bei išeiti iš už trukdančios apžvelgti kliūties (pavyzdžiui, stovinčios transporto priemonės) neįsitikinus, kad nėra artėjančių transporto priemonių.

Pėstiesiems taip pat draudžiama važiuoti riedučiais, riedlentėmis ir paspirtukais važiuojamąja dalimi bei neleidžiama pasitraukti iš eismo įvykio vietos, jeigu pėsčiasis su juo susijęs.

Šaltinis: 15min.lt

Kitos naujienos
bottom of page